Skip links

Su Ne Zaman İçilmemeli?

Sağlıklı ve doğal hayata erişmenin çok zor olduğu ama bir o kadar da revaçta olduğu bu yıllarda su ne zaman içilmemeli sorusu insanlar tarafından merakla sorulmaktadır. Her şeyin fazlasının sağlıksız olması gibi suyun da fazlası ve düzensiz tüketilmesi sağlıksız olduğu için suyu ne zaman içmemeniz gerektiğini bilmenizde fayda vardır.

Su Ne Zaman İçilmemeli?

İnsanlar için yaşamın en değerli gereklilikleri arasında olan suyun da belli bir tüketim gereksinimini aştığında zararlı olabileceğini düşünmek zor olabiliyor. Fakat su her ne kadar önemli ve şart olsa da yanlış kullanımda insanlara büyük zararlar verebilecek bir mucizedir. Su ne zaman içilmemelidir sorusuna verilebilecek en doğru yanıt da ihtiyacınız olmadığı durumlarda içilmemelidir olacaktır.

Vücudumuzun farklı nedenlerle suya, sağlıklı suya ihtiyacı olduğu biliyoruz. Gün içerisinde susuzluk hissetmesek bile günlük su ihtiyacımızı almakta fayda olduğunu da yapılan araştırmalarca öğrenmiş durumdayız. Ancak suyun sağlıklı olması nedeniyle anlamsız ve aşırı su tüketimi kesinlikle faydalı olmayacak hatta büyük ölçüde zararlı olacaktır. Daha önce su ne zaman içilir sorusuna da yanıt vermiştik.

Sadece aşırı su tüketimi değil, sağlıksız su tüketimi de vücudunuzun su ihtiyacını karşılamak yerine daha fazla suya ihtiyaç duymanıza neden olurken zehirlenme gibi rahatsızlıklara karşı da sizi savunmasız bırakabilir. İçeriğimizden anlayabileceğiniz gibi su ihtiyaç olmadığında, günlük su ihtiyacı karşılandıktan sonra içilmemeli ve temizliğinden emin olunmadıkça tüketilmemelidir. Temiz sudan emin olmak için Aquamizu su arıtma cihazlarını inceleyebilirsiniz.

Eğer su zehirlenmesi belirtilerinden bir iki tanesini gösteriyorsanız bu durumlarda da ciddi önlemler almalısınız. Su zehirlenmesi belirtileri gösterirken su içip, içmemenizden çok en kısa sürede tıbbi bir destek almanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Hangi Saatlerde Su İçilmemelidir?

Gün içerisinde özellikle su içmek için var olan saatler olduğunu söylemek hata olacaktır. Su içme saatiniz suya olan ihtiyacınız olan saatler olduğunu belirtmek gerekir. Gün devam ederken vücudunuzun su tüketimini arttırdığı anlarda mümkün olan en kısa sürede su tüketmeli ve vücudunuzun eksikliği hissetmesini engellemelisiniz.

Daha açıklayıcı örnek vermek gerekirse, günlük su ihtiyacınızın tamamını uyku için kullandığınız en az hareket ettiğiniz süreçte tüketmeniz ihtiyaçlarınızı doğru şekilde gidermenizi sağlamaz. Önemli olan su kullanımı kadar su tüketmek ve vücudun su ihtiyacını dengeli şekilde karşılamaktır. Kalori hesabı ile benzer bir yapıda olduğunu düşünebilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller