Skip links

Damacana Neden Yosun Tutar?

Evinde damacanalarla satılan suları veya kaynaklarından damacanalarla depolanmış suları kullananlar soruyor, damacana neden yosun tutar? Sizler için damacanaların yosun tutma süreçlerine ve sonrasına değinmeye çalışacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeyelim.

Damacana Neden Yosun Tutar?

Damacana Neden Yosun Tutar

Damacana neden yosun tutar sorusuna yanıt vermeye geçmeden önce normalde yosun tutma eğiliminin nereden kaynaklandığına bakmaya çalışalım. Çevrenizde gördüğünüz yosunlu bölgeler genellikle suyun sürekli olarak temas ettiği yüzeylerdir. Eğer siz de benzer bir rastlantının farkındaysanız damacanaların yosun tutmasına pek şaşırmıyor, sadece nedenini öğrenmek istiyorsunuz demektir. Öyleyse yanıtlamaya geçelim, damacana neden yosun tutar?

Evlerimizde kullandığımız, musluk suyu sağlıklı olmadığı için satın aldığımız damacanalar tekrar tekrar kullanılan ürünlerdir. Hem satın aldığımız markadan hem de bizim kullanım aşamamızdan kaynaklı olarak damacanalar düzenli ve kaliteli şekilde temizlenmeyebilirler. Temizlik eksikliği ve damacana da kullanılan materyalin kimyasal özellikle yosun tutma ile sonuçlanmaya oldukça yatkındır. Yosun tuttuktan sonrasına sonraki başlığımızda değineceğiz.

Damacana Yosununun Zararları Nelerdir?

Daha önce sizler için damacana su sağlıklı mı adlı bir içerik oluşturmuştuk. İçeriğimize dikkatle bakacak olursanız damacanada uzun süre duran suların tek zararlı yanlarının yosunlaşma ve yosunlar olmadığını görebilirsiniz. İlgili içeriğimiz yosunlarla alakalı olduğu için şimdilik sadece yosunların zararlarından bahsetmek istiyoruz.

Yosunlu suyun tüketilmesi klasik sağlıksız su tüketimi sorunlarına neden olmaktadır. İshal, bağırsak hastalıkları, mide yanması, baş ağrısı ve uzun süreli kullanımlarda ciğer sorunları yosunlu damacanalardan insanlara geçebilecek hastalıklar arasındadır. Eğer tüm bu risklerden uzak durmak istiyorsanız Aquamizu su arıtma cihazlarını deneyebilir, doğal suyu en kaliteli haliyle tüketebilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller