Skip links

Su Ne Zaman İçilir?

Susuz bir hayat geçirmemiz imansızdır. Bu nedenle düzenli ve sağlıklı bir hayat istiyorsak su ne zaman içilir, faydaları nelerdir, zararları var mıdır gibi konuları öğrenmeliyiz. Su hangi zamanlarda içilir adlı yazımızda sizin için bunları sıraladık. Daha fazla vakit kaybetmeden içeriğimize geçelim.

Su Ne Zaman İçilir?

Su Ne Zaman İçilir?

Hayatımızın olmazsa olmazlarından olan su her canlı için en gerekli besindir. Vücudun en önemli temel ihtiyaçlarından birisidir. Su içilmediği zaman çok riskli sağlık sorunları yaratabilir. Vücudumuzun %85’i sudan oluştuğu için bizim için vazgeçilmez bir içecektir. Bu nedenle su ne zaman içilir hepimizin bilmesi gereken bir konudur.

Suyu birçok zamanda içebilirsiniz. Ağrılarınız olduğu zaman su içmeniz azalmasına yardımcı olur. Susuz kaldığınız zaman uykunuz gelir, cilt hastalıklarına sebep olabilir. Mide asidini önler. Stresinizi azaltmaya yardımcı olması gibi faydaları vardır. Minimum içmeniz gereken su miktarı mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Kış aylarında yaza kıyasla ter kaybı olmaz ancak bu sizi yanıltmasın. Kış ayları için önerilen su günlük olarak 10-12 bardak arasındadır. Aynı zamanda kış mevsiminde su içmeniz cildinizdeki soğuktan oluşan çatlakları da önleyecektir.

Bildiğimiz üzere yaz aylarında sıcaklar çok fazla arttığından ve gün içerisinde terleyip vücudumuzun su oranını kaybettiğimizden günlük tükettiğimiz su miktarını arttırmamız gerekir. Ortalama bir yetişkinin yaz aylarında tüketmesi gereken su yaklaşık 2100 ml’dir. Unutmamanız gerekir ki bu miktar tüketilmesi gereken minimum seviyedir.

Hangi Saatlerde Su İçmek Faydalıdır?

Suyu istediğiniz zaman içebilirsiniz ancak bazı zamanlarda çok daha faydalıdır. Sabah erken saatlerde uyandığınızda en az 1 bardak su içmek güne güzel başlamanızı sağlar. Öğle yemeği, akşam öğününden yarım saat önce ve yemeklerden 1 saat sonra su içmek için en faydalı saatler olarak bilinmektedir.

Bu saatlerde içtiğiniz zaman normalden daha az kalori aldırıp sindirim sisteminizi kolaylaştırır. Vücudunuzu rahatlatır, gün içerisindeki stresinizi ve yorgunluğunuzu alır. Tüm bunlarla birlikte hangi saatlerde içtiğiniz kadar hangi suyu içtiğiniz de önemlidir. Aquamizu su arıtma cihazları ile arıtılmış olarak tüketeceğiniz suyun faydası saymakla bitmez.

Bursa gibi nemli ve hava, su kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde su içmenin önemi, sağlıklı su içmenin önemi çok daha büyüktür. Bu nedenle Bursa su arıtma cihazlarımızla arıtılmış suları sabah, öğle ve akşam olmak üzere düzenli olarak tüketmelisiniz. En çok tercih edilen su arıtma cihazları arasından seçeceğiniz bir cihazla sağlıklı suya her saatte ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller