Skip links

Su Arıtma Tankı Kaç Bar Olmalı?

Su arıtma cihazı almaya karar verdi iseniz, su arıtma tankı kaç bar olmalı sorusunun cevabını mutlaka bilmek isteyeceksinizdir. Su arıtma tanklarının kaç bar olması gerektiği son derece sık sorulan bir sorudur. Hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran su arıtma cihazları hakkındaki bu önemli sorunun cevabına gelin birlikte bakalım.

Su Arıtma Tankı Kaç Bar Olmalı?

Su arıtma cihazları sayesinde suyun en temiz ve en sağlıklı haline ulaşmamız artık mümkün. Su arıtma cihazı alacaksanız en verimli şekilde kullanabilmek için su arıtma tankı kaç bar olmalı sorusunun cevabını bilmelisiniz. Bu sayede su arıtma cihazınızın içerisindeki barı yeteri kadar doldurarak, su arıtma cihazınızın tam kapasitede çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Su tankınız boş iken içerisinde olması gereken bar sayısı 0,42 olarak bilinmektedir. 8,20,12,40,100 ve 80 litre olan su tanklarında da aynı şekilde 0,42 bar bulunmaktadır. Eğer su arıtma cihazınıza olması gerektiğinden fazla hava barı basarsanız, suyun basıncı yükselecektir. Bu durumda depoladığınız su azalacak ve daha az su sağlayacaktır. Aquamizu su arıtma cihazları en ideal sayılara uygun olacak şekilde üretilmektedir.

Su arıtma tankınızdaki hava barı gereğinden fazla olduğu zaman boşaltmanız mümkündür. Bu nedenle endişelenmenize gerek yoktur. Su arıtma cihazlarının en doğal maddelerden yapılmış ve en sağlıklı olanını almak istiyorsanız, Aquamizu’ya bakmayı ihmal etmemlisiniz. Birbirinden çeşitli su arıtma cihazlarımız ile suyun en güzel kokuda ve tattaki haline siz de sahip olabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Su arıtma tankı kaç bar olmalı gibi sorularımızın bir diğeri olan su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiğiniz zaman, siz de ihtiyacınıza en uygun olan su arıtma cihazına sahip olabilirsiniz. Su arıtma cihazı alacağınız zaman öncelikle tezgah altı mı tezgah üstü mü olduğuna karar vermelisiniz. Bir diğer dikkat etmeniz gereken önemli şey ise su arıtma cihazınızı koyacağınız konumdur. Elinize dolaşmayacak bir yerde olması mutfak içerisinde rahat olmanızı sağlayacaktır.

Su arıtma cihazı alırken alacağınız cihazın son derece kaliteli olmasına ve doğal maddelerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bizlere bu imkanı sağlayan Aquamizu’nun su arıtma cihazlarından bir kere kullandığınız zaman, eski içtiğiniz sulardan ne kadar farklı olduğunu siz de fark edeceksinizdir. Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken şeyleri de gözden geçirdikten sonra Aquamizu’yu arayarak siz de suyun en saf haline ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller