Skip links

Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?

Musluk sularının içerisinde pas, kir, mikrop, virüs, parazit, toprak gibi çeşitli maddeler bulunduğu için su arıtma cihazlarıyla arıtılır. Her ne kadar berrak, lezzetli ve temiz bir su elde edilse su arıtma cihazları sağlıklı mı diye merak edilir. Sağlığımız açısından su çok önemlidir ve temiz suyun takipçisi olmak gerekir. Kimse şebeke suyundan kaçınırken arıtma cihazının sağlıksız bir su vermesini istemez.

Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?

Su arıtma cihazlarının sağlığa zararlı olup olmadığı insanların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Musluk suyunda insan sağlığına zararı olan birçok madde ve mikroorganizma bulunduğundan su arıtma cihazları sıklıkla kullanılır. Su arıtma cihazları ise suyu zararlı madde ve mikroorganizmalardan temizleyerek sağlıklı su içme imkanı sunar.

Aquamizu ürünlerindeki gibi kaliteli fitrelerle hazırlanmış olan su arıtma cihazları sağlıklıdır. Anlık olarak suyu arıtır; her zaman temiz ve taze su içme şansı doğar. Ne musluk suyundaki gibi sağlığa zararlı maddeler bulunur ne de damacana suyu gibi kanserojen plastik tehlikesi vardır. Aslında su arıtma cihazları su içmenin en sağlıklı yoludur.

Su Arıtma Cihazları Sudaki Mineralleri Öldürür Mü?

Mineraller vücudun en temel yapı taşlarından birisidir. Mineral eksikliğinden dolayı pek çok hastalığa yakalanılabilir, pek çok hastalığın da iyileşme süresi uzar. Bu nedenle vücuda yeterince mineral almak sağlık açısından çok önemlidir. Vücuduna yeterince mineral almayan kişilerse kemik erimesi, saç, tırnak sorunları sıklıkla görülür.

İnsanların su arıtma cihazlarına mesafeli davranmalarının bir diğer nedeni ise arıtma cihazlarının sudaki mineralleri öldürdüğü düşüncesidir. Oysa bu düşünce tamamen yanlıştır. Sanıldığı gibi su arıtma cihazları sudaki mineralleri öldürmez. Aksine suyun mineral değerini yükseltir. Su arıtma cihazları suyu arıtırken kalsiyum ve magnezyum açısından fakirleşmiş bir hale getirmez. Arıtılmış su, musluk suyuna göre mineral bakımından yüksek değerlidir.

Yani su arıtma cihazları suyun mineral değerini yükselterek sağlık açısından daha faydalı bir hale getirir. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için arıtılmış su tercih edilmelidir. Su arıtma cihazları; kokusuz, temiz, lezzetli ve mineral bakımından zengin sular için insanlara en sağlıklı çözümler sunar.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller