Skip links

pH Değeri ve Suyun Sağlığımıza Etkileri

Pas lekeleri çok yaygın bir içme suyu probleminin belirteçleridir – birçok ev faaliyetini etkileyen aşırı demir, musluk suyunda güçlü bir hoşnutsuzluk yaratır ve genel yaşam kalitesini azaltır. Demir, Dünya’nın kabuğunda 4. en bol element ve en ucuz metaldir. En yaygın olarak oksit formunda bulunur, ancak hidroksitler, karbonatlar ve sülfitler gibi diğer bileşikleri de kolayca oluşturur. Demir, insan metabolizmasını korumak için önemli bir elementtir, ancak bunun için herhangi bir demir bileşiği kullanamayız. Tek yararlı olan organik hali, bitkilerde ve ette tam anlamıyla demirdir.

“Gıda ve doğal meyve sularından elde edilen demir, bize sağlıklı vücutlar sağlayabilir. ”

AQUAMIZU

Musluk suyunda demir sadece aksine toksik ajan olarak hareket eden inorganik formlarında bulunabilir. Kirli ortamın genel toksik yükü içinde bakıldığında, bu etki doğada bulunan diğer zehirler kadar tehlikeli olabilir. FeCl2 ve FeSO4, 200 mg’ın üzerindeki konsantrasyonlarda toksik etkilere neden olabilir.

aquamizu - saglık

Aquamizu, ev ve iş yerleri için farklı cihazlar sunar.

Musluk Suyunda Ütü

Pas lekeleri çok yaygın bir içme suyu probleminin belirteçleridir – birçok ev faaliyetini etkileyen aşırı demir, musluk suyunda güçlü bir hoşnutsuzluk yaratır ve genel yaşam kalitesini azaltır. Demir, Dünya’nın kabuğunda 4. en bol element ve en ucuz metaldir. En yaygın olarak oksit formunda bulunur, ancak hidroksitler, karbonatlar ve sülfitler gibi diğer bileşikleri de kolayca oluşturur. Demir, insan metabolizmasını korumak için önemli bir elementtir, ancak bunun için herhangi bir demir bileşiği kullanamayız. Tek yararlı olan organik hali, bitkilerde ve ette tam anlamıyla demirdir. Gıda ve doğal meyve sularından elde edilen demir, bize sağlıklı vücutlar sağlayabilir. Musluk suyunda demir sadece aksine toksik ajan olarak hareket eden inorganik formlarında bulunabilir. Kirli ortamın genel toksik yükü içinde bakıldığında, bu etki doğada bulunan diğer zehirler kadar tehlikeli olabilir. FeCl2 ve FeSO4, 200 mg’ın üzerindeki konsantrasyonlarda toksik etkilere neden olabilir.

Kuyu Sularının Gölgeli Tarafı

Demirin bir elementte çok yaygın olması nedeniyle, paslı su, evsel su kaynağı olarak kuyular kullanılırken yaygın bir sorundur. Eski borular da korozyona uğrarken su akışına tortu yayabilir. Her neyse, musluk suyunuz kırmızı renkteyse, kesinlikle alım için çekici yapmaz. Ama sadece evinizde şımarık estetik değil. Sert suyun etkilerine benzer şekilde, aşırı demir, su ısıtıcıları ve sulama sistemleri de dahil olmak üzere tüm su kullanan cihazları etkileyebilir.

Paslı Suda Yıkanabilir Miyim?

Demir oksitlendiğinde pas oluşur. Bu bileşik genellikle emilmediğinden sağlıklı ciltler için tehlikeli değildir. Ana kaygılardan biri, gözle görülür derecede kirli sularda tartışmalı yıkama hissidir. Home Spa ritüelleri, tüm duyumun ana bileşeni olarak temiz suya sahiptir. Suda görünür kontaminasyonun varlığı gevşemeyi engeller. Uzun vadede, duş için paslı suyun düzenli kullanımı saç ve cildin kalitesini etkileyebilir ve kurutabilir. Sarışın saçlar istenmeyen turuncu tonlar alma riski bile taşır.

Temizlik ve Pişirme İçin Demir ile Su

Suyun metalik tadı, mutfak çabalarını bozabilir. Lezzet genellikle 0.3 mg / litreden düşük demir konsantrasyonlarında bozulmaz, ancak borulu sistemlerde 0.05-0.1 mg / litrenin üzerindeki seviyelerde bulanıklık ve renk gelişebilir. Çamaşırhane, banyo ve diğer sıhhi tesisat, 0,3 mg / litre ve üstüne konsantrasyonlar vurulduktan sonra görünür demir lekeleri almaya başlar.

Aşırı Görünür Tortu

İçme suyunda görünür demir tortusu genellikle evde kaynak suyu kullanıldığında ortaya çıkar. Bununla başa çıkmak için öncelikle ön filtrasyon aşamasını kullanarak fiziksel bir bariyer gerekir. Pas parçacıkları göründüğünde, ilk filtreyi 5 mikrondan daha büyük parçacıklara odaklanarak kullanmak mantıklıdır. 5 mikron veya daha az gibi daha küçük parçacıkları tutma yeteneğine sahip bir filtrenin çok yakında tıkanacağını ve bunun aile bütçesine uygun maliyetli olmadığını hatırlamak önemlidir.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller