Skip links

Su Arıtma Cihazı İle Damacana Su Arasındaki Farklar

Evlerine en kaliteli suyu sokmak isteyenler su arıtma cihazı ile damacana su arasındaki farkların neler olduğunu öğrenmek ve kıyaslamak istiyorlar. Eğer sizler için böyle bir yanıtın gerçekten önemi varsa bu konuda en büyük yardımcınız olacağımızdan emin olabilirsiniz. Dilerseniz içeriğimize ve farklara geçelim.

Su Arıtma Cihazı İle Damacana Su Arasındaki Farklar Nelerdir?

Su Arıtma Cihazı İle Damacana Su Arasındaki Farklar Nelerdir

Herkesin kolaylıkla anlayabileceği şekilde su arıtma cihazı ile damacana su arasındaki farkları anlatmak insanların vereceği kararları ciddi anlamda etkileyecektir diye düşünüyoruz. Benzer şekilde sizde neden su arıtma cihazlarını tercih etmeniz gerektiği konusunda kesin bir yargıya ulaşmak istiyorsanız hazır sularla arasındaki farklara yoğunlaşabilirsiniz. Su arıtma cihazlı ile damacana su arasındaki farklar;

 • Temizlik
 • Doğallık
 • Yolculuk
 • Yosun
 • Fiyat

Temizlik

Hem su arıtma cihazlarının hem damacanaların düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Bu konudaki fark temizlemenin kolaylığı ve başarı yüzdesindedir. Su arıtma cihazları kolayca temizlenebilir ve temizlik aşamasında tüm sorunlardan arınabilirken damacanaların temizlenmesi oldukça zordur. Temizlenmesi aşamasında daha da tehlikeli hale gelen damacanalar bile mevcuttur.

Doğallık

Suyun temas ettiği her türlü yüzey suyunuzun doğallığını ve kalitesini etkilemektedir. Damacanaların plastik kaplı ortamında saatlerce, günlerce bekleyen bir suyun doğallığından şüphe etmek oldukça normaldir. Ancak su arıtma cihazlarımızda tamamen doğal filtreler kullanıldığı için suyunuz doğal, karbon filtrelerle temas halinde olacaktır.

Yolculuk

Evinize gelene kadar geçen sürede, depolanma aşamasında mutfağınızda yani yanı başınızdaki su arıtma cihazlarına mı yoksa dışarıdan eve dahil olacak damacanalara mı güveneceğiniz sorusu aslında oldukça basit bir yanıta sahiptir. Tabi ki yolculuğunu en aza indirmek insan hatalarından kurtulmanın en basit yöntemi olacaktır.

Yosun

İnsan sağlığını kötü etkileyen su rahatsızlıklarının başında hareketsiz ve kapalı ortamda kalan suyun yosunlaşması sonucu tüketilmesi gelmektedir. Böyle bir durumda karşılaşma şansınız su arıtma cihazlarında mümkün değildir. Ancak damacana sular için yosun problemli çok ciddidir ve her insanın karşısına çıkabilir.

Fiyat

Damacana suların düzenli olarak zamlanan fiyatlarının farkındasınızdır diye düşünüyoruz. Böyle bir ortamda fiyatlarını sabit olmayan ürünler kullanmak yerine bir kere satın alacağınız ve kullanım ömrü boyunca daha az enerji harcamanızı sağlayacak cihazlar kullanmak çok daha mantıklı ve düşük fiyatlı olacaktır.

Su Arıtma Cihazı Mı Damacana Su Mu?

Yukarıda sizler için anlattığımız damacana su ile su arıtma cihazları suyu arasındaki farkları okuduktan sonra aklınızda hala su arıtma cihazı mı yoksa damacana su mu diye bir soru geliyorsa bu konuda da net bir yanıt vermeye çalışabiliriz. Aslına bakacak olursanız paylaştığımız maddeleri okuyunca hangi yanıtı vereceğimiz ortada gibi görünüyor. Sizler için önerdiğimiz cihazlar;

Fiyat, Kalite, Temizlik, Sağlık gibi faktörleri gözettiğimizde su arıtma cihazı kullanmak damacana su kullanmaktan çok daha faydalıdır ve tavsiye edilmektedir. Siz de daha fazla vakit kaybetmeden aileniz ve çevreniz için oldukça sağlıklı, faydalı bir karar verme aşamasına geçebilirsiniz. Hangi su arıtma cihazına daha uygun olduğunuzu anlamak için iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller