Skip links

Hangi Şehirde Musluk Suyu İçilebilir?

Su, insan yaşamının en önemli maddesidir. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için temiz su içmek gereklidir. Bundan dolayı hangi şehirde musluk suyu içilebilir pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Her ilin musluk suyu kaynağı farklı olduğundan içilebilir bir kaynağa sahip olmak çok kıymetlidir. Artık birçok şehrin suyun sağlık açısından güvenli olmadığından temiz su için su arıtma, damacana su gibi farklı tercihlerde bulunanlar vardır.

Hangi Şehirde Musluk Suyu İçilebilir?

Türkiye’deki musluk sularının içilebilir olmadığı her sene ortaya çıkan hazır su tüketimi ve arıtma cihazı kullanımı oranlarından ortaya çıkıyor. Musluk suyunun sağlıksız olduğunu gösteren diğer bir veri ise Türkiye’nin içilebilir musluk suyu açısından en tehlikeli ülkeler arasında yer almasıdır. Doğal su kaynakları bakımından oldukça zengin olan ülkemizde musluk suyunun sağlıksız olması gerçekten çok üzücü bir sonuçtur.

Ülkemizde pek çok doğal kaynak suyu var ancak bunların hepsi içmeye uygun değildir. Çünkü içerisinde insan sağlığına zararlı olan metal ve minerallere yüksek oranda sahip olan kaynaklar vardır. Bu kaynaklar tesislerde arıtılmaya çalışılsa bile yeterince başarılı olunamayabilir. Ayrıca tesislerin, taşıma hatlarının, su depolarının temizliği de tam bir muammadır.

Hangi şehirde musluk suyu içilebilir sorusuna cevap vermek maalesef günümüzde pek mümkün değildir. Her ne kadar çıkan su şehre yakın temiz bir doğal kaynak suyundan geliyor olsa bile; su musluğa ulaşana kadar kir, pas, klor, toz, mikropartiküller tarafından kirlenebilir. Bu yüzden şehirlerde musluk suyu tüketmek yerine su arıtma cihazı kullanarak arıtılmış su içmek en sağlıklı çözümdür. Arıtılmış su ile yapılan yemeğin, hazırlanan çayın veya kahvenin tadında herhangi bir bozulma yoktur.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller