Skip links

Su İçmek Şekeri Düşürür Mü?

Şeker hastalığı her geçen gün yaygınlaştığından ilaçların yanı sıra şekeri düşürecek bazı yöntemlere başvurulur. Su içmek şekeri düşürür mü tüm şeker hastalarının merak ettiği konulardan birisidir. Yüksek şeker rahatsızlığıyla karşı karşıya olan herkesin yaşam kalitesi azalır. Hastanede görülen tedaviler ve ilaçlarlar birlikte yaşam tarzında yapılan bazı değişimler de daha rahat bir yaşam için önemlidir.

Su İçmek Şekeri Düşürür Mü?

Konu sağlık olduğunda birçok yerde bahsedilen su, şeker hastalığıyla birlikte de anılmaktadır. Şeker hastalığına sahip kişilere evde uygulayabilecekleri tavsiyeler sunan uzmanlar su içmekten sık sık söz eder. Bu nedenle su içmek şekeri düşürür mü sorusunun cevabı şeker hastası kişiler için çok önemlidir.
Şeker hastası kişilere uzmanlar tarafından yapılan önerilerin başında su içmek gelir. Vücudun ihtiyacı kadar su tüketmek kan şekeri seviyesinin belirli bir aralıkta seyretmesini sağlar. Su içmek idrar yapımını artırdığından kanda bulunan yüksek miktardaki şekerin bir kısmının atılmasına yol açar. Böylece su içmek şekeri düşürür. Bu nedenle şeker hastası olanlar kan şekerinin dengelenmesi için günde en az 2,5 litre su içmelidir.
Şeker hastalığını kontrol altına alabilmek, yaşam konforunun düşmesini engellemek isteyenler temiz su içerek bunu sağlayabilir. Temiz su kısmına dikkat edilmelidir. Çünkü sağlık için su içmeyi planlarken temiz olmayan bir su nedeniyle başka sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir. Günümüzde musluk sularının barındırdığı ağır metaller, kirler, bakteriler şeker hastalığının yanı sıra başka sağlık sorunlarının görülmesine yol açabilir. Bundan dolayı günde en az 2,5 litre su içerken içilen suyun arıtılmış su olmasına dikkat edilmelidir.

Su Şeker Hastalığına İyi Gelir Mi?

Su içmek şeker hastalığına iyi gelen tavsiyelerin arasında ilk sıralarda yer alır. Yeterince su içen, düzenli olarak egzersiz yapan ve beslenmesine dikkat eden bir kişinin diğer şeker hastalarından çok daha sağlıklı bir halde olduğu hemen fark edilir. Şeker hastalarının su içmesi doktorlar tarafından şiddetle önerilir.
Günlük ihtiyaç duyulan suyun vücuda alınması kan şekerini dengede tutar. Ayrıca yüksek şekerin düşmesine de yardımcı olur. Her şeker hastasının gün içerisinde gerektiği kadar su içmesi gerekir. Musluk suyundan dolayı çok fazla su içmek istenilmiyorsa su arıtma cihazı taktırılıp kokusuz, temiz ve mineral bakımından zengin suya kavuşulabilir.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller