Skip links

Bursa Nilüfer Barajında Ne Kadar Su Var?

Sıcak yaz günlerinin olmazsa olmaz haberi baraj doluluk oranlarıdır. Bursa Nilüfer barajında ne kadar su var diye araştırıyorsanız sevdikleriniz, aileniz için endişeleniyorsunuz demektir. Eğer evlerinize gelen su hakkında böylesine detay bir bilgiye ulaşmak istiyorsanız Aquamizu size yardım elini uzatacaktır.

Bursa Nilüfer Barajında Ne Kadar Su Var?

Yazın en kurak günlerinde ve kışın en yağışlı dönemlerinde gündem olan baraj doluluk oranları aslında hayatımızın her anında merak etmemiz, araştırmamız gereken önemli bir konudur. Tükettiğimiz, kullandığımız suyun neredeyse tamamı bahsi geçen barajlardan elde edilmektedir. Özellikle Bursa yakınlarında yaşıyorsanız Bursa Nilüfer Barajı hakkında herkesten fazlasını öğrenmelisiniz. Peki, Bursa Nilüfer Barajında ne kadar su var?

Bursa yakınlarında yaşayan ailelerin su tüketiminde en etkili rolü oynayan barajın Nilüfer Barajı olduğunu ve kalitesi hakkındaki bilgileri daha önce Bursa musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizde sizlerle paylaşmıştık. Bu içeriğimize de dayanarak yanıt vermeliyiz ki Bursa Nilüfer Barajının 39.500.000 metreküp su hacmi var. Yıllık bazda düşünecek olursa Nilüfer barajı yıllık 60.000.000 metreküp içme suyunu bizlerle buluşturmaktadır.

Nilüfer Barajı Suyu Arıtılmadan Tüketilebilir Mi?

Özellikle yaz aylarında azalan baraj doluluk oranlarından hemen sonra insanlar tükettikleri, evlerine gelen suların yeterli kalitede olmadığını fark ediyorlar. Suyun azlığından kaynaklanan ve sıcaktan etkilenmesinden kaynaklanan sorunlar insanların su tüketimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu süreçte siz de Nilüfer barajı suyu arıtılmadan tüketilir mi diye düşünüyorsanız kendiniz için iyisini yapıyorsunuz demektir.

Aslında evet, Nilüfer Barajı suyunu tüketmenizde ciddi bir problem yoktur ancak herhangi bir ay veya barajdan gelen suyu doğrudan tüketmek sadece barajla alakalı bir süreci içermez. Tesisat, suyun yolculuğu, suyun kalitesi, baraj bakımı, kalabalık… Onlarca faktör sevdiklerinize ikram ettiğiniz suyun kalitesini etkileyecektir. Bu etkiyi olumlu yönde gözlemlemek için tezgah altı su arıtma cihazlarımızdan bir tanesini tercih edebilir, Nilüfer Barajından gelen suyu en kaliteli şekilde tüketebilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller