Skip links

Bursa Musluk Suyu İçilir Mi?

Gerek masraflardan kısmak için gerek daha sağlıklı suya ulaşmak için musluktan su içme fikri aklınıza takılmış olabilir. Ülkemizin güzide şehirleri arasında olan Bursa musluk suyu içilir mi sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Bursa’da yaşayan insanlar çeşmelerinden akan suyun doğrudan tüketilebilir olup olmadığını merak ediyorlar.

Bursa Musluk Suyu İçilir Mi?

Musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizde çok daha detaylı şekilde incelemiştik, musluktan su içmek her zaman sağlıklı sonuçlar vermemektedir fakat suyun musluktan içilmesi de mümkündür. Bursa özelinde şehre ve köylere giden suyun güzel bir kaynaktan geldiğini ve içilebilir olma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz ama her şey bu kadar kolay değil tabii.

Kaynak konusunda olumlu açıklamalar yapılsa, bilimsel çalışmalar gerçekleşse bile ne yazık ki bir suyun kalitesi sadece kaynak ile belirlenmemektedir. Suyunuzun geçtiği su tesisatınız bile sağlığınıza etki edeceği için filtresiz, musluktan su tüketimi tarafımızca önerilmemektedir. Nedenleri bir araya getirecek olursak Bursa musluk suyu içilebilir ama önleyici olarak doğal filtre içeren Bursa su arıtma cihazlarının kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Bursa Çeşme Suyu Sağlıklı Mı?

Bursa yakınlarında ve Bursa içerisinde kullandığımız çeşme suyu içmemiz için bizlere ulaştırılmıyor. Borulardan gelerek çeşmemizden akan suyun ilk olarak amacı evimizle suyu buluşturmak, bizlerle değil. Bu nedenle zor zamanlarda kullanılabilir olsa da Bursa çeşme suyunun içilmesinin sağlıklı olmadığını söyleyebiliriz.

Hem doğru oranda mineral ihtiyacımızı karşılamaması hem gerekli filtre işlemlerinden geçmemesi nedeniyle sağlıksız olduğunu söylediğimiz Bursa çeşme suyunu sağlıklı hale getirmek kullanıcının elindedir. Aquamizu ile iletişime geçerek, ücretsiz olarak bizleri arayarak profesyonel ekiplerimizden destek alabilir ve doğal filtreleme yapan ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şehriniz özelinde verdiğimiz yanıtlar yerine daha genel bir açıklama arıyorsanız musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizi okuyarak musluktan su içmek hakkındaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bursa İçme Suyu Nereden Gelir?

Diğer illerimizde olduğu gibi Bursa içme suyunun bir bölümü yeraltı kaynakların gelmektedir. Bu kaynakların kesin olarak konumları ve bilgileri elimizde olmasa bile yerüstü kaynaklarla sizleri buluşturacağız. Bursa içme suyu Nilüfer Çayı-Doğancı Barajından gelmektedir. Çıktığı yerde gerçekten temiz ve sağlıklı olan kaynak suyu bizlerle buluşana kadar tat, koku ve doğallık kaybı yaşamaktadır.

Eğer siz de Bursa yakınlarında oturuyorsunuz şunu söyleyebiliriz, aslında içme suyunuzun nereden geldiğinin çok önemi yoktur. Suyun taşındığı materyaller, filtre cihazları, suyun sizle buluşma süresi gibi onlarca etmen suyun kalitesini kötü yönde etkilemektedir. Bahsettiğimiz olumsuz etmenleri ortadan kaldırmak için su arıtma cihazlarından, su arıtma musluklarından faydalanmanız hem sizin hem de aileniz için en iyisi olacaktır.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller