Skip links

Yağmur Suyu İçilir Mi?

İnsanlar suyun kendileri için ne kadar değerli olduğunu bildikleri için temiz suya ulaşmak amacıyla soruyorlar, yağmur suyu içilir mi? Hayatımızın kaynağı olan su, yağmur sayesinde en say haliyle üzerimize yağıyor olabilir mi? Yağmur suyu içilebilir mi, yağmur suyu neye göre tüketilebilir konularına hep beraber değineceğiz.

Yağmur Suyu İçilir Mi?

Öncelikle yağmur suyu içilir mi sorusuna yanıt vermek istiyor. Yağmur suyunun oluşumu düşünülecek olursak, aslında yağmur damlaları yeryüzündeki suların buharlaşması ve daha sonra bulutlardan tekrar yeryüzüne inmesi sırasındaki sudur. Eğer yeryüzündeki suları, içme sularını tüketebiliyorsak yağmur sularını da tüketebiliyor olmamız lazım diye düşünebilirsiniz. Konuya biraz daha detaylı baksak iyi olacak gibi görünüyor.

Yağmur suları, sadece içme sularının değil tüm sıvıların buharlaşması sonucu bulutlarda birikirler. Asit yağmurlarının bile hayatımızda olabildiğini aklınıza getirirseniz yağmurun sanılan kadar masum olmadığını daha iyi anlarsınız. Eğer tatlı su kaynağından çok uzaksanız ve tek şansınız yağmur suyu içmekse evet, yağmur suyu içebilirsiniz, tabi öncesinde kaynatarak. Ancak başka şansınız olan her durumda yağmur suyunu doğrudan tüketmenizi önermiyoruz.

Yağmur Suyu İçeriğini Etkileyen Faktörler

Yağmur sularının çeşitli nedenlerle sağlığınızı olumsuz etkileyebileceğini söylemiştik. Bu nedenleri ve yağmur sularının içeriğini etkileyen faktörleri de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yağmur suları birçok nedenle sandığınız kadar masum ve arıtılmış olmayabilir. İçeriğimizi okuduktan sonra yaşadığınız yere göre yağmur damlalarına bakış açınız değişecektir.

 • Bölgedeki su kaynaklarının içeriği,
 • Bulutların anlık içeriği,
 • Hava kirliliği,
 • pH değeri yağmur suyunun durumunu etkilemektedir.

Tüm bunların ışığında yağmur suları hakkında daha fazlasını araştırmak yerine sağlıklı suya nasıl ulaşacağınızı merak etmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Hayalinizdeki yağmur suyu kadar sade, doğal su tüketmek istiyorsanız Aquamizu su arıtma cihazları ile tanışmanızı kesinlikle öneriyoruz. Artık yağmur suyu içilir mi biliyorsunuz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller