Skip links

Uyumadan Önce Su İçmek Zararlı Mı?

Su, insanların en çok ihtiyaç duyduğu doğal ürünlerin başında gelmesine rağmen uyumadan önce su içmek zararlı mı diye soruyorsak her şeyde olduğu gibi suyun da fazlasının zararlı olabileceğini tahmin edebiliyoruz demektir. İnsanoğlu hayatta kalmak için yaşaması için muhtaç olduğu minerallerin bile vücuduna girişi sırasında dikkatli olmalıdır.

Uyumadan Önce Su İçmek Zararlı Mı?

Geceleri uyumadan önce su içmek, uyuduğumuz yerin, yatağımızın yanına bir bardak su bırakmak neredeyse hepimizin alışkanlığı haline gelmiştir. Eğer siz de çoğunluk gibi geceleri yatmadan önce susama ihtimalinize karşı önlem alıyorsanız uyumadan önce su içmek zararlı mı diye merak ediyorsunuz demektir. Aslında su içmek hayatımızın her alanında faydalı bir eylem, hatta zorunlu bir eylem gibi görünse de su içmenin bile sağlıksız yanları olabilir.

Normal şartlar altında geceleri yeterli miktarda su içmek, kaliteli ve sağlıklı su içmek gece geç saatlerde bile olsa, uyumadan önce bile olsa gayet sağlıklıdır. Fakat fazlası her konuda olduğu gibi su içmek konusunda da ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Eğer geceleri su içmenin zararlarından kurtulmak istiyorsanız Aquiamizu Su Arıtma Cihazları tarafından mineral dengelemesi yapılan cihazlardan kullanmayı denemelisiniz.

Uyumadan Önce Su İçmenin Zararları Nelerdir?

Artık uyumadan önce su içmek zararlı mı sorusunun yanıtını kesin olarak biliyorsunuz ama zararın tam olarak nereden kaynaklandığını ve neden olduğunu bilmiyorsanız içeriğimizden tatmin olarak ayrılmayacaksınız demektir. Sizlere geceleri su içmenin bazı zararlarından bahsetmek istiyoruz. Karşınızda uyumadan önce su içmenin zararları;

 • Gereğinden fazla su tüketmek gece uyanmanıza, tuvaletinizin gelmesine neden olacaktır. Uyku kaliteniz düşecektir.
 • Sık uyanmak ve çok sık tuvalete kalkmak tansiyonunuzun düşmesine de neden olabilir.

Gördüğünüz gibi aslında uyumadan önce su içmek değil, uyumadan önce çok sık ve çok su içmek zararlıdır. Gün içerisinde ne kadar su içmeniz gerektiğini biliyorsanız ve gerektiği kadar su tüketiyorsanız veya Aquamizu ürünlerinden bir tanesini kullanıyorsanız uyumadan önce içtiğiniz su hakkında düşünmenize gerek kalmaz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller