Skip links

Musluk Suyu Kaynatılıp İçilir Mi?

Evinden fazla uzaklaşmadan sağlıklı suya ulaşmak isteyen, ailelerine suyun en doğalını içirmek isteyen insanlar musluk suyu kaynatılıp içilir mi diye düşünüyorlar. Musluk suyunuzda gözlemlediğiniz kirin, sağlıksız ürünlerin kaynatılarak ortadan kaldırabilip, kaldırılamayacağını merak ediyorsanız en doğru adrestesiniz. Sevdikleriniz için en sağlıklı suya ulaşmanızı sağlamak istiyoruz.

Musluk Suyu Kaynatılıp İçilir Mi?

Suyun kaynatılması aslında temizlenmesi anlamına gelmez. Su, kaynama noktasına geldiğinde suyun içerisinde sıcak ortamlarda yaşayamayan bakteriler, virüsler ortadan kalkar. Ancak, aynı suyun içerisinde suyun kaynama noktasından daha yüksek derecelerde hayatta kalabilen canlılar da bulunabilir. Sadece canlılar değil musluğunuzdan akan suyun içerisindeki kir, toz, pas ve klor kaynatıldığında buharlaşmaz veya yok olmaz. Sadece kaynatılan ürünün dibine çöker.

Peki, musluk suyu kaynatılıp içilir mi? Eğer zorunda kalırsanız çoğu ilimizde musluk suyunu tüketebilirsiniz. En azından su işlerinden böyle bir açıklama geldiğini biliyoruz. Fakat sürekli musluk suyu tüketmek, özellikle büyük illerde, ciddi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Sağlık sorunu olarak karşınıza çıkmasa bile sağlıksız bir su tüketeceğinizin garantisini verebiliriz. Yeni, kaynatsanız bile, ilaçlasanız bile musluk suyu kaynatılıp içilir mi sorusunun yanıtı hayır olacaktır.

Evde Sağlıklı Su Nasıl Üretilir?

Artık evinizden ayrılmadan temiz suya ulaşmanın o kadar da kolay olmadığını biliyorsunuz. Böyle bir durumda ne yapacağınızı düşünmekle zaman kaybetmenizi istemiyoruz. Musluk suyu kaynatılıp içilir mi sorusuna yanıt arayacak kadar sağlıklı su tüketmeye açsanız su arıtma cihazlarını çok daha yakından tanımaya ihtiyacınız var demektir.

Aquamizu gibi doğal filtreleme yöntemi ve üç aşamadan oluşan filtreleme sistemi kullanan cihazları tanıdığınızda musluk suyunu kaynatmanın ne kadar masum bir düşünce olduğunu çok daha net anlayacaksınız. Arıtma cihazlarımız en yeni ve kaliteli teknolojileri kullanarak suyu arıtmakta ve sevdiklerinize doğal suyla hizmet etmektedir.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller