Skip links

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Su tüketimi sırasında aracı ürün kullanan insanların en sık merak ettiği sorular arasında su sebili nasıl temizlenir gelmektedir. Sağlıklı suya ulaşmak için kullandıkları aletlerin temiz olmaması insanların en büyük korkularından birisidir.

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Su sebilleri hayatımızın her alanında, evimizde, ofislerde, iş yerleri gibi mekanlarda bize hem sıcak hem soğuk suya kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlar. Düzenli olarak bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Sık sık temizliğinin yapılması içtiğimiz suyun temiz ve sağlıklı olabilmesi hijyen açısından çok önemlidir. Peki, su sebili nasıl temizlenir gelin birlikte bakalım.

 • Su sebilinizi temizlemek için öncelikle temiz bir su hazırlamamız gerekiyor. 1 litre suyun içerisine 4 bardak sirke ekleyin. Bu suyu sebilimizi temizlemek için kullanacağız.
 • Suyumuz hazırlamaya bitirdikten sonra sebilin üzerinde duran şişeyi yavaş ve  dikkatlice çıkarın. Ardından o bölgeyi hazırladığınız su ve temiz bir sünger ile temizleyin. Sirkeli suyun sıcak olan bölümüne gelmemesine dikkat edin. Varsa bir kapak benzeri bir şeyle ya da bir havluyla orayı kapatın. Aksi takdirde bir koku yaratıp o tarafı kullanmanıza engel olacaktır.
 • Sirkeli suyunuzu sebili çıkarttığınız yerin içerisine dökün ve sebilinin altında sıcak ve soğuk olarak bulunan su kanalının soğuk tarafından suyu yere dökülmemesi için bir kovaya boşaltın.
 • Kullanmadığınız ya da yıkadığınız temiz bir kovaya tekrar su doldurun ve durulama işlemini içerisine su dökerek gerçekleştirin. En az 3 kere bunu tekrarlayın.
 • Suyun kokusuna ve tadına bakarak tamamen durulandığından emin olun.
 • Son olarak sebilin dışını temizleyin.

Bu adımları doğru bir şekilde tamamladıktan sonra sebilinizin temizlendiğinden emin olabilirsiniz ve suyunuzu rahat bir şekilde içebilirsiniz. Su içmeniz kadar önemli olan bir diğer şeyin ise içtiğiniz suyun hijyenik olması gerektiğini unutmayın. Eğer en su sebili yerine su arıtma sebili arıyorsanız doğru adrestesiniz. Akuamizu Water Sebil kolay temizlenebilir, zor kirlenir yapısıyla sizleri bekliyor olacak.

Su Arıtma Sebili Nasıl Temizlenir?

Su arıtma sebilini de aynı su sebili gibi temizleyebilirsiniz. Su sebilinizi ayda 1 kere temizlemeniz sağlığınız açısından çok faydalı olacaktır. Eğer her ay temizlemeye vaktiniz yoksa 2 ayda bir de temizleyebilirsiniz. Suyunuzdan gerekli mineraller ve vitaminleri alabilmeniz ve mikroplardan korunabilmesi için temiz olması gerekmektedir. Su sebili nasıl temizlenir bildikten sonra bunu işleme geçirmek çok basittir.

Su arıtma sebillerinin temizlenmesinde olmasa bile bakımlarının yapılmasında Aquamizu olarak yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz. Gündelik bakımları haricinde yıllık filtre değişimi, ücretsiz bakım gibi teknik desteklerden faydalanmak için tek yapmanız gereken Aquamizu’yu arayarak bir Aquamizu su arıtma sebili sahibi olmaktır.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller