Skip links

Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Su Arıtma cihazına sahipseniz su arıtma filtresi nasıl değiştirilir mutlaka bilmelisiniz. Su arıtma cihazınız varsa suyun en sağlıklı halini tadabilmeniz için düzenli olarak yapmanız gereken bakımlar ve temizlikler vardır. Aklınızdaki soruları giderebilmek için bu yazımızda filtrelerin kaç ayda ve nasıl değiştirilmesi gerektiği gibi konulardan kısaca bahsettik.

Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

İnsanların, hayvanların ve her canlının en çok ihtiyacı olan ve hayatımızın olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir besini olan suyun en sağlıklısını içebilmek için su arıtma cihazlarına ihtiyacımız vardır. Su arıtma cihazınız varsa düzenli olarak temizliğini de yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle su arıtma filtresi nasıl değiştirilir öğrenmeniz gereken bir bilgidir. Zor gibi gözükse de su arıtma filtrelerini birkaç adımda kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

 • İlk olarak yapmanız gereken şey su arıtma cihazına ulaşan suyu kapatmanızdır. Bu sayede siz temizleme işlemini yaparken su gelmez ve rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.
 •  Su arıtma filtresinin üzerinde yazan ok tarafına doğru, bir pense yardımıyla eski filtreyi çıkarmalısınız.
 • Aldığınız yeni filtreyi boşluk kalmayacak ve tam olarak oturabilecek şekilde yerleştirdikten sonra iyice sıkıp diğer adıma geçebilirsiniz.
 • Sediment ve karbon filtreyi su arıtma cihazlarına özel olarak hazırlanan bir tür anahtar yardımıyla hortumunu çıkarmanız gerekir.
 • Koyacağınız yeni filtreler yerine yerleştirilir.
 • Son olarak tat filtresi değiştirilir. Üzerindeki kablolar ve somun sökülerek yenisi takılır .

Bu işlemleri sırasıyla tamamladıktan sonra vanalarınızı açabilirsiniz. Artık suyunuzu en doğal ve sağlıklı haliyle içebilirsiniz. İlk başlarda suyunuzun tadı normal olarak gelmese de su aktıkça birkaç güne bu durum düzelecektir. Eğer su arıtma filtresi değiştirme işlemini kendi başınıza yapabileceğinizi düşünmüyorsanız, profesyonel birisi tarafından yapıldığından emin olun. Su arıtma cihazlarınızla ilgili her türlü teknik destek için Aquamizu servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Su Arıtma Filtresi Kaç ayda Değiştirilmeli?

Su arıtma cihazlarını kullanırken temizliğinin düzenli bir şekilde yapıldığından emin olmalısınız. Aksi takdirde güzel tatlı ve sağlıklı suya ulaşamayabilirsiniz. Su arıtma filtresi nasıl değiştirilir öğrendikten sonra kaç ayda değiştirilmesi gerektiğini de bilmelisiniz. Aquamizu sayesinde ücretsiz bir şekilde arıtma suları ve bakımları hakkında her türlü bilgiye sahip olabilirsiniz.

 Su arıtma filtrelerinin kullanım alanına ve markası gibi değişiklik gösteren özelliklerine göre 1 ve 2,5 sene arasında bir ömrü vardır. Kullanım süresi dolduktan sonra su arıtma cihazınızı değiştirmeden daha fazla kullanmamalısınız. Düzenli olarak bakımını yaptırdığınız sürece uzun ömürlü kullanım sağlayan su arıtma cihazları sayesinde büyük ölçüde tasarruf sağlarsınız.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller