Skip links

Su İçmenin Cilde Faydaları

Su içmenin faydaları saymakla bitmez. Su içmenin cilde faydaları da bir hayli çoktur. Binlerce lira verilerek yaptırılan operasyonların, bakım ürünlerinin yarattığı etki, bazen yalnızca su içerek görülebilir. Vücudun en temel ihtiyacı olan su, aksatılmadan yeterli miktarda içildiğinde düzensizliğe son verir. Düzenli olarak çalışan bir vücut ise ciltte sağlık sorunlarından kaynaklı estetik olmayan görüntüyü sonlandırır.

Su içerek daha güzel cilde, saça, tırnaklara sahip olunabilmektedir. Yani vücudu bu denli etkileyen su güzel bir cilt için vazgeçilmezdir. Evde doğal yöntemlerle güzelliği yakalamak isteyenler işe ilk olarak su içme düzenlerini oturtmakla başlayabilirler.

Su İçmenin Cilde Faydaları Nelerdir?

Su içmenin cilde faydaları birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Doğal yöntemlerle daha güzel bir cilde sahip olmak isteyen herkes su içmek cilde iyi gelir mi diye sorgular. Cildin kuru ve cansız görünmesi güzellik açısından rahatsızlık veren bir durumdur. Hatta bunun için çeşitli bakım serumları, yağlar, kremler kullanılır.

Cildin %30’a yakın bir kısmı sudan oluşmaktadır. Yeterince su içilmediğinde cildin yapısı bozulur. Aslında suyu olmayan cilt yapı taşları eksik bir cilttir. Bu nedenle cilt kurur, parlaklığını kaybeder ve döküntü oluşmaya başlar. Bu nedenle yeterince su içmek daha parlak, yumuşak, elastik bir cilde sahip olmayı sağlar. İşte suyun cilt sağlığına faydaları bu denli temeldendir.

Nem miktarı daha yüksek olan bir cilt kuru ciltlere göre daha az ölü dokuya ve pürüze sahip olur. Pürüzsüz bir cilt için dışardan takviye nemlendiriciler kullanmanın yanı sıra su içilmelidir. Su hem içilerek hem de yıkayarak cilde ulaştırılmalıdır.

Su içmek çeşitli cilt hastalıklarına da iyi gelir. Sedef, egzama gibi ciltte görülen ve geçmesi oldukça uzun süren rahatsızlıklara suyun iyi geldiği bilinmektedir. Yeterince su içerek daha sağlıklı bir cilde kavuşulabilir. Su içmenin cilde bir diğer faydası ise güneş lekesi gibi ciltte oluşan izleri azaltmasıdır.

Yeterli miktarda su içen bir kişinin daha pembe dudak ve yanaklara sahip olduğu görülür. Bu da estetik açıdan daha güzel bir görünüm sağlar. Yani su içmek cildin hem daha sağlıklı hem de daha güzel olmasını sağlar. Bu nedenle herkese vücudunun ihtiyacı kadar temiz suyu günlük olarak içmelidir. Cilt için daha faydalı olması için mineral bakımından zengin, temiz, bakteri barındırmayan sular tüketilmelidir. Böyle sağlık bir su için musluk suyu yerine arıtılmış su tercih edilmesi en doğrusudur.

Bol Su İçmek Cildi Güzelleştirir Mi?

Su içmenin cilde faydalarını öğrenen herkes bol su içme kararı alır. Bol su içmek cildi güzelleştirir ancak buradaki bolluk aşırıya kaçmak değildir. Vücudun ihtiyacı kadar miktarda su içmektir. Herkesin fazlası zararlı olduğu gibi sadece güzelleşme uğruna günde 7-8 litre su içmeye kimse kendini zorlamamalıdır.

Yetişkinler için ideal su içme 2,5 – 3,5 litre olarak uzmanlarca dile getirilir. Günde ortalama 3 litre su içen birisi daha parlak, nemli, pürüzsüz, elastik, daha az lekeli bir cilde sahip olacağından daha güzel görünür. Su içmenin güzel görünüşle direkt olarak bağlantısı vardır.

Su İçmenin Sivilcelere Faydası Var Mı?

Sivilceler ciltte en sık rastlanan problemlerden birisidir. Genellikle cildin yağ dengesin ve kan şekeri seviyesinin bozulmasından sivilce oluşumu olur. Sivilcelerin bir diğer kaynağı ise bakterilerdir. Su içmek sivilce oluşumuna neden olan durumları ortadan kaldırdığı için sivilcelere faydası vardır. Yeterince su içen bir kişide daha az sivilce çıktığı görülür. Sivilcelere karşı savaş açmak isteyen birisi öncelikle yeterince su içip içmediğini gözden geçirmelidir.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller