Skip links

Su İçmek Zayıflatır Mı?

Sağlık veya dış görünüş için her gün birçok kişi zayıflama kararı alır. Konu zayıflama olunca beslenme düzenine olduğu kadar su düzenine de vurgu yapılır. Su içmek zayıflatır mı sorusu işte tam da bu nedenden dolayı akıllara gelir. Vücut için çok önemli olan, yaşamın devamlılığını sağlayan su belki de çok iyi bir zayıflama yardımcısıdır.

Hani “Su içsem bana yarıyor.” diyenler vardır. Belki de bu kişiler yanılıyordur. Su içmek onlara kilo aldırmıyordur da zayıflamalarına yardımcı oluyordur. Su içmek ve zayıflamak arasındaki ilişki bu kadar konuşuluyorken akıllara takılan sorulara bu yazımızda yanıt verelim.

Su İçmek Zayıflatır Mı?

İnsanların zayıflamak için denemediği yöntem yoktur. Sıfırdan bir beslenme planı yapmak, spora yazılmak, her ayın ilk günü diyete girme kararı almak gibi daha pek çok yola başvurulur. Zayıflamak için uzmanlara başvurulduğunda ise beslenme, spor kadar su hakkında bahsettikleri duyulur. Peki, su içmek zayıflatır mı?

Su içmek zayıflamaya yardımcı olur. Bir kişinin yeterince su alması vücutta enerji dengesini korur. Sindirim ve boşaltımda su etkin bir şekilde rol aldığından kilo vermek açısından çok önemlidir. Bu nedenle diyet listelerinde bol su tüketin diye altı çizilir. Ne kadar sağlıklı beslenilirse beslensin, az yemek yense bile eğer sindirim sistemi düzgün çalışmıyorsa istenilen kiloya bir türlü düşülemez. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için su tüketimi çok önemlidir.

Günde 3 Litre Su İçmek Zayıflatır Mı?

Su içmek üzerine birçok araştırma yapılmaktadır. Bir araştırmada günde 1 litreden daha az su içen araştırma katılımcısının içtiği su miktarını artırdığında kilo verdiği görülmüştür. Katılımcı hayatına aynen devam ederken sadece içtiği su miktarını 1 litrenin üzerine çıkararak bir yılda 2 kilo verdiği araştırmanın gözlemleri arasında yer almıştır.

Araştırma sonuçları gösteriyor ki su içmek zayıflamaya katkı sağlıyor. Sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek adına her gün vücudun ihtiyacı olduğu kadar su içilmesi gerekir. Bir kişinin günlük içmesi gereken su miktarı kilosuna, yaşına, cinsiyetine, sağlık durumuna göre belirleniyorsa olsa da yetişkinler için bu değer ortalama 3 litredir. Pek çok diyet listesinde uzmanlar 3 litre su içilmesini önerir. Günde 3 litre su içmek vücuda yeterince su almak olduğu için zayıflatır.

Günlük olarak içilen suyun miktarı kadar suyun temiz olması da önemlidir. Sağlıklı bir vücut için zayıflarken diğer bir yandan da musluk suyu içerek sağlık tehlikeye atılmamalıdır. Hayat boyu sağlık için musluk suyu yerine arıtılmış su tercih edilmelidir. Su arıtma cihazları sayesinde hızlı ve kolay bir biçimde arıtılmış, temiz su elde edilebilir.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller