Skip links

Su Arıtma Mineral Filtre Ne İşe Yarar?

Çeşitli filtrelerin bulunduğu su arıtma cihazlarında bulunan en önemli filtrelerden biri de mineral filtresidir. Arıtılmış saf su içinde hiç bir mineral ve yabancı madde bulunmayan sadece su moleküllerine sahip sudur. Saf su aslında sağlıklı değildir. Sizlere bu yazımızda su arıtma Mineral Filtre ne işe yarar aktarmaya çalışacağız.

Su Arıtma Mineral Filtre Ne İşe Yarar?

Konuyu daha iyi anlamanız için saf suyun zararlarına biraz daha değineceğiz. Su arıtma cihazlarında ters osmoz yöntemiyle arıtılan su saftır. (bağlantıya tıklayarak ters osmoz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.) Bu sebeple içmeye uygun değildir. Daha sonrasında su arıtma cihazlarında bulunan mineral filtresinden geçerek sağlıklı ve mineralli içme suyu üretilir.

Mineral Filtre Nedir?

Mineral Filtre, su arıtma cihazında suyun saf suya dönüştükten sonra gerekli minerallerin tekrar eklenmesini sağlayan filtredir. Mineral filtrenin eklediği mineraller şu şekildedir :

 • kalsiyum,
 • magnezyum
 • sodyum

Bu eklenen mineraller sayesinde arıtılmış su daha sağlıklı olur ve içime uygun hale gelir.

Mineral Filtre Faydaları Nelerdir?

Mineral filtresinin faydası çok büyüktür. Suyun içine kattığı kalsiyum diş ve kemik sağlığına önemli ölçüde katkı sağlar. Magnezyum bağışıklık sistemini düzenlerken sodyum ise vücudun elektrolit dengesini sağlar. Mineral filtrelerin sayesinde günümüzde arıtılmış suları ev suyu olarak kullanabilmekteyiz.

Mineral Filtre Ömrü Ne Kadar?

Su Arıtma Mineral Filtre Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen bir diğer soru ise mineral filtrelerin ömrünün ne kadar olduğudur. Bu kadar faydalı bir filtreyi düzenli olarak değiştirmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Mineral filtrelerin değişim süreci 6 ay ile 2 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Aquamizu su arıtma cihazlarının çoğunda 6 filtre bulunur ve bu filtreler suyun arıtılma aşamasında sonra suyun orjinalinde bulunan yetersiz mineral seviyesini içilebilecek kaliteli sulara dönüştürür. Evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz tezgah altı su arıtma cihazlarına ve ev tipi su sebillerine bu bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller