Skip links

Su Arıtma Sebili Filtresi Nasıl Çalışır? Nedir?

Su arıtma cihazları hakkında bilgi toplamaya çalışıyorsanız eminiz siz de su arıtma sebili filtresi nasıl çalışır diye merak ediyorsunuzdur. Eğer su arıtma filtresi nedir sorusunu atladıysanız ilk aklınıza gelecek olan çalışma prensibi konusuna değineceğiz. Dilerseniz daha fazla uzatmadan içeriğimize göz atalım.

Su Arıtma Sebili Filtresi Nedir?

Su Arıtma Sebili Filtresi Nasıl Çalışır

Su arıtma cihazlarının, su arıtma sebili filtresinin çalışma prensibine geçmeden hemen önce en basit şekilde su arıtma sebili filtresi nedir sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Su arıtma sebillerinin temel çalışma nedenlerini biraz olsun düşünecek olursak karşımıza mevcut suyu içilebilir, daha faydalı hale getirmek terimleri çıkacaktır.

Tam da bu noktada bahsettiğimiz içilebilirlik ve faydalı olmak doğrudan temizlik ile alakalıdır. Yani su arıtma sebilleri aslında suyumuzu temizliyorlar, ama nasıl? Tabi ki filtrelerle. Su arıtma sebili filtresi suyu temizlemeye yarayan basit bir filtreleme yani ayrıştırma ürünüdür. Suyunuzdaki istenmeyen maddelerden uzak durmanızı sağlamak amacıyla kullanılır.

Su Arıtma Sebili Filtresi Nasıl Çalışır?

Sizler için ürettiğimiz Aquamizu su arıtma sebillerinin tamamı (Silver Sebil, Water Sebil, Sanayi Sebil) doğal filtre kullanmakta ve tüketmeniz için hazırladığınız suyu iki farklı aşamada filtrelemektedir. Aslında üç aşama olan çalışma sistemi konu filtreleme olduğunda iki olarak anlatılmaktadır. Öyleyse konuya biraz daha yakından bakalım, su arıtma sebili filtresi nasıl çalışır;

 • Büyük Maddelerin Ayrıştırılması
 • Küçük Maddelerin Ayrıştırılması

Büyük Maddelerin Ayrıştırılması

Su arıtma sebili filtreleri ilk olarak suyunuza kaynağından, borulardan, tesisattan, depolama alanından karışması muhtemel büyük maddeleri ayrıştırmaktadır. Evlerimizde musluğumuzdan akan suyun içerisinde, doğru filtreleme olmadığında, gözle görülecek kadar büyük maddeler olduğuna şahitlik edebilirsiniz. İlk filtrelemede bu maddelerden kurtulmanız sağlanıyor.

Küçük Maddelerin Ayrıştırılması

İkinci aşamada ise gözle görmenizin mümkün olmadığı kadar küçük maddeler içme suyunuzdan arıtılmaktadır. Su arıtma cihazı filtreleri tam da bu şekilde çalışmaktadır ve tüketmek üzere olduğunuz suyunuzun kalitesini doğrudan etkilemektedir. Şimdilik su arıtma sebilleri hakkında söyleyeceklerimizin sonuna geldik diyebiliriz.

Artık su arıtma sebili filtresi nasıl çalışır ve su arıtma sebili filtresi nedir biliyorsunuz. Konu hakkında aklınıza takılan farklı sorular varsa, doğrudan profesyonellerle görüşmek istiyorsanız hiç çekinmeden Aquamizu iletişim adreslerini kullanabilirsiniz. Sizlerle görüşmek, sorularınıza yanıt vermek için sabırsızlanıyoruz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller