Skip links

Pet Şişeden Su İçmenin Zararları Nelerdir?

Çoğu insan günün neredeyse tamamını evden uzakta geçiriyor. Bu uzaklık pet şişeden veya suluklardan su içme alışkanlığı kazanmamıza neden oluyor. Pet şişeden su içmenin zararları nelerdir diye hiç düşündünüz mü? Daha önce düşünmüş olmalısınız ki buradasınız. Birlikte göz atalım.

Pet Şişeden Su İçmenin Zararları Nelerdir?

Pet şişer insanlara verebilecekleri zararları engellemek amacıyla çok farklı teknolojilerle üretilmektedir. Yıllar önce karşılaştığımız neredeyse her su içme objesinde BPA ve BHPF isimlerdeki sorunlar nedeniyle ciddi risk altına giriyorduk. Günümüzdeki üreticilerin bu sorunlara yol açacak problemleri ortadan kaldırdığını söyleyebiliriz. Fakat tek sorun bu değerler değil.

 • BPA
 • BHPF
 • Bakteriler

Bakteriler

Pet şişelerde suyunuz uzun süre kaldığı için kullanımı kolay ve mantıklı geliyor olabilir. Ancak tam olarak burada bir sağlık sorunu olduğunu düşünmek insanları korkutabiliyor. Pet şişe, cam şişe fark etmeden uzun süre kapalı ortamda kalan suda bakteriler çoğalmaya başlar ve bu durum ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarına neden olabilir. En kaliteli ürünü bile kullansanız uzun süreli durgun suyunuzda çok ciddi çoğalmalar meydana gelecektir.

Suluktan Su İçmek Zararlı Mı?

Düzenli olarak suluğunuzdaki suyu tükettiğinizi, dibinde kalanı döktüğünüzü yani bir sirkülasyon yaptığınızı düşünseniz bile şişenin, suluğun kenarında kalan bir damlanın içerisindeki organizmalar tekrardan şişeye koyacağınız taze suyu kirletebilir. Bu bilgiyi göz önüne alacak olursanız, evet. Suluklardan uzun süreli su tüketmek ciddi anlamda zararlıdır.

Sağlıklı Su Nasıl Tüketilir?

Peki, bu risk ortadan nasıl kalkar. Öncelikle su içtiğiniz objeleri düzenli olarak değiştirmeli ve mümkün olduğu kadar sık, kaliteli şekilde temizlemelisiniz. Süreçlerin ne kadar çok zaman ve emek istediğini tahmin bile edemezsiniz. Daha kolay, daha sağlıklı, daha ucuz bir diğer yol sürekli olarak hareket eden, durgun olmayan suları tüketmektir.

Böyle bir doğal kaynağı nerede bulacağınızı düşünüyorsanız en doğru adrestesiniz demektir. Aquamizu su arıtma cihazları sayesinde kaynağından gelebileceği kadar taze ve beklememiş suya kavuşabilirsiniz. Su sağlığınızı oldukça yüksek miktarda etkileyecek çözüm yöntemlerimizi öğrenmek için profesyonel ekiplerimizle görüşmelisiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller