Skip links

Musluk Suyu İçilir Mi?

Su tüketiminin önemi hakkında birçok bilimsel içerik üretilmekte ve araştırma yapılmaktadır. Fakat hangi suyu içtiğinizinde önemi olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Musluk suyu içilir mi sorusuna yanıt arayan insanların temel gayesi musluk suyunun ne kadar faydalı, sağlıklı temiz olduğunu öğrenmektir.

Musluk Suyu İçilir Mi?

Musluktan su içme alışkanlığı genelde çok eskide, geçmişte kalsa bile hala ülkemizin bazı bölgelerinde devam etmektedir. Bu alışkanlığı ilk kez gözlemleyen insanların musluk suyu içilir mi diye sormaları kadar doğal bir durum yoktur. İnsanlar yeni gördükleri bu alışkanlığın ne kadar sağlıklı, ne kadar mantıklı olduğunu merak ediyorlar ve musluk suyunun içme suyu gibi kullanılıp, kullanılmayacağını araştırıyorlar.

Öncelikle soruya yanıt vermek gerekirse musluk suyu içilebilir fakat doğrudan, hiçbir önlem almadan musluktan akan suyu içmek uzun vadede sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenledir ki uzun yıllar önce musluk suyu tüketilirken bile muslukların ucuna filtreler, ev yapımı ayrıştırıcılar takılmaktadır. Musluk suyunda bulunabilecek tortular, istenmeyen parçalar bu filtreler sayesinde ayrışmaktadır.

Musluktan Su İçmek

Sadece tortu ve parçacıklar değil koku, tat ve en önemlisi gerekli mineraller olarak musluk suyu pek tavsiye edilmemektedir. Temiz kaynaktan gelmeyen musluk suları hem su tüketimi isteğini azaltacak hem de ne kadar içerseniz için sağlığa kavuşmanızı engelleyecektir. Eğer evinizde musluktan su içmek istiyorsanız ve bu saydığımız engelleri de ortadan kaldırmak istiyorsanız ücretsiz olarak Aquamizuyu arayarak hem bilgi alabilir hem de deneme imkanına sahip olabilirsiniz.

Dışarıya olan bağımlılığınızı ortadan kaldırıp evinizin musluğundan su içmek için birçok çözüm bulunmaktadır. Aquamizu tarafından üretilen su arıtma cihazları yukarıda saydığımız sorunları doğal filtreleriyle ortadan kaldırmaktadır. Tüm bu cihazların yanında doğrudan su arıtma musluğu ile sadece musluğunuzdan akan suyun içilebilir olmasını da sağlayabilirsiniz. Aquamizu ikili batarya bu iş için oldukça uygundur.

İçilebilir Musluk Suyu Nasıl Anlaşılır?

Eğer herhangi bir cihaz kullanmadan direkt musluk suyu içmek istiyorsanız, musluk suyu içilir mi diyorsanız fikir sahibi olmanız gereken bazı durumlar vardır. Musluk sularının içilebilir olması için sahip olmaları gereken ama çoğunun sahip olmadığı bazı özellikler vardır. Musluk suyunun içilmesi için;

 •         Kötü kokusu olmamalı,
 •         Kötü tadı olmamalı,
 •         Berrak olmalı,
 •         Borular sağlıklı olmalı.

Listemizde gördüğünüz özellikler sağlanmadığında ekstra cihaz kullanmadan musluk suyu tüketmek ileride sorun yaşamanıza neden olabilir. Özellikle kaynağının neresi olduğu bilinmeyen suların tüketilmesi çok daha büyük problemlerle karşınıza çıkabilir. Musluk suyu içmek zararlı mı adlı içeriğimizden listemizdeki gereksinimlerin eksik olması durumunda neler olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Musluk Suyu Hangi İllerde İçilebilir?

Musluk suyunun içilebilir olması için kaynağının belli olması gerektiği, kalabalıktan uzak olması, mümkün olduğu kadar kirlilikten arındırılmış olması gerektiği konusunda sizleri uyarmıştık. Coğrafi olarak değerlendirdiğimizde bu özellikleri kapsayan şehirlerde musluk suyu tüketilmesi nispeten diğer konumlara göre mümkündür.

Listemizde gördüğünüz gibi kalabalık, insan yoğunluğunun yüksek olduğu konumlarda ise doğal filtre ile donatılmış bir artıma cihazı olmaksızın musluk suyunun tüketilmesi hiç sağlıklı değildir. Musluğunuzdan akan suyun doğrudan kullanılmasını sağlamak için ekstra filtre ve ürün kullanmanız gerekir ve Aquamizu bu ürünleri sizlere en ucuz, en kaliteli şekilde ulaştırmaya çalışıyor.

Ücretsiz tanıtım için formu doldurun, sizi arayalım.


  Bizi Arayın
  ×

  Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

  aquamizu whatsapp
  ×

  Aquamizu Whatsapp İletişim

  • aquamizu whatsapp
   Ankara
  • aquamizu whatsapp
   Bursa
  • aquamizu whatsapp
   İstanbul
  • aquamizu whatsapp
   İzmir
  • aquamizu whatsapp
   Diğer İller