Skip links

Eskişehir Musluk Suyu İçilir Mi?

Gerek masraflardan kısmak için gerek daha sağlıklı suya ulaşmak için musluktan su içme fikri aklınızda ciddi yer etmiş olabilir. Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden olan Eskişehir musluk suyu içilir mi sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Eskişehir’de yaşayan insanlar, öğrenciler çeşmelerinden akan suyun doğrudan tüketilebilir olup olmadığını merak ediyorlar.

Eskişehir Musluk Suyu İçilir Mi?

Musluk suyu içilir mi konusunda bahsettiğimiz gibi uzun yolculuklardan geçen, tahmin bile edemeyeceğimiz dış faktörlerle sınanan bir suyun hiçbir önlem alınmadan tüketilmesinin doğru olduğunu söylemek hata olacaktır. Eskişehir su kirliliği bakımında en üst sıralarda olan şehirlerimiz arasında olmasa bile evinize gelen suyu içmeden önce araştırma yapmanız gerekmektedir.

Musluk sularının içilebilir olması için öncelikle doğru ve doğal bir filtre ile suyun temizlenmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde içme suyunun yararlı etkilerinden faydalanabilirsiniz. Kaynak nedenleri bir araya getirecek olursak Eskişehir musluk suyu içilebilir ama önleyici olarak doğal filtre içeren Eskişehir su arıtma cihazlarının kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Eskişehir Çeşme Suyu Sağlıklı Mı?

Eskişehir yakınlarında çeşme suyuna ulaşmanın ne kadar kolay aksine içme suyunu bulmanın daha zor olduğu konumlar mevcuttur fakat bu zorlukları yenmekte yine kullanıcıların elindedir. Sürekli olarak masraflarla boğuşmak yerine doğru bir filtreleme, arıtma işlemi ile tek seferde içme suyu derdinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Çeşme suları da Eskişehir çevresinde tabi içilebilir ama içtiğiniz suyun size zarar vermemesi, kötü tat ve kötü koku içermemesi konusunda istekliyseniz ki bu en doğrusu olacaktır, doğrudan çeşme suyunu tüketmenizi tavsiye etmiyoruz. Eskişehir gibi kalabalık şehirlerde havanın bile filtreden geçmeden teneffüs edilmesi hastalıklara neden olmaktadır.

Şehriniz özelinde verdiğimiz yanıtlar yerine daha genel bir açıklama arıyorsanız musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizi okuyarak musluktan su içmek hakkındaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Eskişehir İçme Suyu Nereden Gelir?

Diğer şehirlere benzer olarak Eskişehir içme suyu bir iki  kaynaklardan gelmektedir. Porsuk barajından gelen su ile Eskişehir’de yaşayan vatandaşlar içme suyuna kavuşmaktadır. En temiz ve doğal barajlar arasında görülen barajlardan su temin etseniz bile suyun yolculuğu sırasında yaşanacaklardan emin olamazsınız.

Eğer suyun yolculuğu sırasında olacaklar emin olamıyorsak su bize ulaştıktan sonra ve ulaşırken nasıl onu arındıracağımız konusunda fikir üretmek gerekmektedir. Eskişehir’de içme suyunuz evinize gelene kadar sizin kontrolünüzde değildir ama mutfağınıza geldiği andan itibaren suyunuz sizin elinizde, Aquamizu’nun güvencesinedir.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller