Skip links

Ankara Musluk Suyu İçilir Mi?

Gerek masraflardan kısmak için gerek daha sağlıklı suya ulaşmak için musluktan su içme fikri aklınızda ciddi yer etmiş olabilir. Ülkemizin başkenti olan Ankara musluk suyu içilir mi sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Ankara’da yaşayan insanlar çeşmelerinden akan suyun doğrudan tüketilebilir olup olmadığını merak ediyorlar.

Ankara Musluk Suyu İçilir Mi?

Musluk suyu içilir mi konusunda bahsettiğimiz gibi uzun yolculuklardan geçen, tahmin bile edemeyeceğimiz dış faktörlerle sınanan bir suyun hiçbir önlem alınmadan tüketilmesinin doğru olduğunu söylemek hata olacaktır. Ankara su kirliliği bakımında en üst sıralarda olan şehirlerimiz arasında olmasa bile evinize gelen suyu içmeden önce araştırma yapmanız gerekmektedir.

Kaynak konusunda daha önce olumlu açıklamalar yapışmış olsa bile ne yazık ki bir suyun kalitesi sadece kaynak ile belirlenmemektedir. Suyunuzun geçtiği su tesisatınız bile sağlığınıza etki edeceği için filtresiz, musluktan su tüketimi tarafımızca önerilmemektedir. Nedenleri bir araya getirecek olursak Ankara musluk suyu içilebilir ama önleyici olarak doğal filtre içeren Ankara su arıtma cihazlarının kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Ankara Çeşme Suyu Sağlıklı Mı?

Ankara yakınlarında çeşme suyuna ulaşmanın ne kadar kolay aksine içme suyunu bulmanın daha zor olduğu konumlar mevcuttur fakat bu zorlukları yenmekte yine kullanıcıların elindedir. Sürekli olarak masraflarla boğuşmak yerine doğru bir filtreleme, arıtma işlemi ile tek seferde içme suyu derdinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Hem doğru oranda mineral ihtiyacımızı karşılamaması hem gerekli filtre işlemlerinden geçmemesi nedeniyle sağlıksız olduğunu söylediğimiz Ankara çeşme suyunu sağlıklı hale getirmek kullanıcının elindedir. Aquamizu ile iletişime geçerek, ücretsiz olarak bizleri arayarak profesyonel ekiplerimizden destek alabilir ve doğal filtreleme yapan ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şehriniz özelinde verdiğimiz yanıtlar yerine daha genel bir açıklama arıyorsanız musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizi okuyarak musluktan su içmek hakkındaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Ankara İçme Suyu Nereden Gelir?

Diğer şehirlerin aksine Ankara içme suyu çok farklı kaynaklardan gelmektedir. Çamlıdere, akyar, çubuk, kavşakkaya, Eğrekkaya barajlarından gelen su ile Ankara’da yaşayan vatandaşlar içme suyuna kavuşmaktadır. En temiz ve doğal barajlar arasında görülen barajlardan su temin etseniz bile suyun yolculuğu sırasında yaşanacaklardan emin olamazsınız.

Eğer siz de Ankara yakınlarında oturuyorsunuz şunu söyleyebiliriz, aslında içme suyunuzun nereden geldiğinin çok önemi yoktur. Suyun taşındığı materyaller, filtre cihazları, suyun sizle buluşma süresi gibi onlarca etmen suyun kalitesini kötü yönde etkilemektedir. Bahsi geçen olumsuz etmenleri ortadan kaldırmak için su arıtma cihazlarından, su arıtma musluklarından faydalanmanız hem sizin hem de aileniz için en iyisi olacaktır.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller