Skip links

Çocuklara Nasıl Su Sevdirilir?

Su, bizim en önemli besinimiz olduğundan dolayı gün içerisinde mutlaka tüketmemiz gereken belirli bir miktarı vardır. Çocuklara nasıl su sevdirilir bildiğiniz zaman siz de çocuğunuzun gün içerisinde yeteri miktarda su içmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklara Nasıl Su Sevdirilir?

Çocuklarımıza su sevdirmek en az bizim içmemiz kadar önemli bir konudur. Çocuklara nasıl su sevdirilir bilmek, çocuğunuzun su içme alışkanlığı kazanmasını sağlayacaktır. Her insanın gün içerisinde belirli bir miktar su tüketmesi gerekmektedir. Çünkü su, içerisinde almamız gereken besinleri barındırır ve içmediğimiz takdirde vücudumuza çok ciddi zararlar verir. Çocuklarımıza su sevdirmenin bazı yolları vardır.

 • İlk olarak içeceği su şişesinin üzerine sevimli çıkartmalar yapıştırabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz suyunu eğlenerek içecektir.
 • İçecekleri suyu renkli pipetler ile vermeyi deneyebilirsiniz. Renkli pipetler çocuğunuzun dikkatini çekerek su içme alışkanlığının oluşmasında büyük rol oynar.
 • Yaz aylarında çocuğunuzun suyuna bir miktar buz koyabilirsiniz. Buz, çocuğunuzun suyu sevmesi konusunda çok yardımcı olacaktır.
 • Çocuğunuzu su içtiğinde ödüllendirebilirsiniz. Gün içerisinde yeteri miktarda miktarda su içtiğinde ona çikolata, şeker gibi sevdiği şeylerden vermeniz çocuğunuzu su içmeye teşvik edecektir.

Çocuğunuzun gün içerisinde su içmesini istiyorsanız, sizin de içmeniz gerekir. Sizin su içtiğinizi gören çocuğunuz da bunu alışkanlık haline getirecektir. Su içmediğimiz zaman baş ağrısı, stres ve yorgunluk gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizden, özellikle gelişme çağında olan çocuklarımızın mutlaka su tüketmesi gerekir.

Çocuğum Hiç Su İçmiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuklara nasıl su sevdirilir yazımızı okuduysanız, bu konuda aklınızda bazı cevaplar canlanmıştır. Su içmeyi sevmeyen çocukların genel olarak suyu sevmemelerinin sebebi suyun tadı ve kokusudur. Kötü tat ve kokuda olan suyu kimse sevmeyeceğinden dolayı su içmek istemeyebilirler. Bu durumda suyun tadını iyileştirebilmek için neler yapabileceğimizi gözden geçirmeliyiz.

Aquamizu ile suyun en güzel tatlı ve kokulu haline siz de sahip olabilirsiniz. Aquamizu’nun su arıtma cihazları ile suyun en doğal hali sizinle buluşacaktır. Su arıtma cihazlarımızı kullanmaya başladığınız zaman çocuğunuzun su içme alışkanlığını kazanacağından emin olabilirsiniz. İçeceğiniz suyun gerekli mineralleri barındırdığından emin olduktan sonra, gönül rahatlığıyla çocuğunuzla birlikte suyunuzu içebilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller