Skip links

Su Nasıl Temizlenir?

Suyun insanlar için önemini biliyoruz fakat suyun temizliği hakkında soru işareti olanların büyük bir çoğunluğu kendinden önce çevresini düşünüyor. Çevremiz için, kendimiz için su nasıl temizlenir? Temiz suya olan erişme ihtiyacımızı çözmenin en kolay yöntemi suyu temizlemeyi öğrenmektir ama nasıl?

Su Nasıl Temizlenir?

Aquamizu üzerinden içeriğimizi okuduğunuza göre evet, suyun temizlenmesi mümkündür. Tam olarak nasıl olduğunu merak ediyorsanız tek yapmanız gereken okumaya devam etmek. Eğer okuduklarınızdan tatmin olmuyorsanız hiç çekinmeden Aquamizu’yu arayabilirsiniz. Alanında profesyonel ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için sadece bir telefon uzağınızda. Gelelim konumuza, su nasıl temizlenir?

 • Büyük parçacıkları filtreleme,
 • Küçük parçacıkları filtreleme,
 • Kötü koku ve kötü tadın giderilmesi.
 • Doğal temizleme,

Gördüğünüz gibi su nasıl temizlenir sorusuna yanıt olarak üç maddelik bir listeyi verebiliriz. Suyun temizlenmesi için gerekenler bu üç maddeyi aynı anda hayata geçirmektir. Maddelerden bir tanesi bile eksik kaldığında temiz su içtiğinizi söyleyemeyiz. Temiz su için gerekli maddelerin nasıl çalıştığına bakayım.

Büyük Parçacıkları Filtreleme

İçtiğiniz suyun gerçekten temiz olabilmesi için geçerli ilk koşullardan birisi büyük, zararlı parçalardan kurtulmak gelir. Nerede yaşarsak yaşayalım evlerimize gelen suyun içerisinde gözle görülebilecek kadar büyük parçacıklar bulunabilir. Bunlar kimi zaman birleşen toz tanecikleri iken kimi zaman daha yabancı maddelerdir. İçtiğiniz, içirdiğiniz suyun içerisinde zararlı büyük maddeler olmasını istemezsiniz. Büyük parçacıklardan kurtulmak için kaliteli bir filtre kullanmalısınız.

Küçük Parçacıkları Filtreleme

Tesisatlardan, uzun yollardan geçerek bizlere ulaşan suyumuzun içerisinde sadece gözle görülen parçacıklar yoktur. Bir şekilde suya bulaşan gözle görülemeyecek kadar küçük parçalardan, hatta zararlı olacak minerallerden kurtulmak gerekir, doğal ve temiz suya ulaşmak istiyorsak. Yine tüm bunları başarmak için kaliteli bir ikinci filtre kullanmalısınız.

Kötü Koku ve Tadın Giderilmesi

Tükettiğiniz sudaki kötü tat ve kötü kokunun oluşmasının nedeni suyun kaynağı veya suyun yolculuğunda temas ettiği eski sistemlerdir. Bu koku ve tadın giderilmesi yeni teknolojiler sayesinde mümkündür ve çocuklara suyu sevdirmek için kullanılmalıdır. Tat ve koku dengesi için de özenle üretilmiş bir filtrenin desteğine ihtiyacınız olacak.

Doğal Temizleme

Tüm bunları farklı kimyasallar veya kimyasal içeren ürünler kullanarak yapmanız mümkündür fakat bu işlemler sırasında suyunuza yeni kimyasallar katmak dışında pek işlem yaptığınızı söyleyemeyiz. Yani sudaki parçacıklardan kurtulmak için suya parçacık eklemek mantıklı olmayacaktır.

Aquamizu olarak kullandığımız ve sizlerin arıtma cihazları için özel olarak ürettiğimiz doğal filtre sayesinde suyunuz tüm bu maddeleri yerine getirirken dışarıdan kimyasal katkısı almaz ve en doğal haliyle sizlerle, ailenizle buluşur. Doğal temizleme ancak doğal filtreleme ile, Aquamizu su arıtma cihazları ile mümkündür.

Su Arıtma Cihazları Kirli Suyu Nasıl Temizler?

Aquamizu su arıtma cihazları sayfasında göreceğiniz tüm su arıtma cihazları yukarıda bahsettiğimiz temizleme aşamalarını hayata geçirerek suyu temizler. İçerisinde kullandığımız doğal filtrelerin ve deneyimli ekibimiz sayesinde sizle buluşturacağımız suyun kaynaktan gelmişçesine doğal olacağına garanti verebiliyoruz.

İşte su arıtma cihazlarımız kirli suyu yazımızın başında belirttiğimiz üç farklı aşamada temizler. Bu aşamaların ne kadar geçerli, gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız iletişim bilgilerinizi ekiplerimizle paylaşabilir ve konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Doğal su verenleriniz çok olsun.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller