Skip links

Bursanın Kaç Günlük Suyu Kaldı?

Su insanlığın başından itibaren olmazsa olmaz diyebileceğimiz en önemli besinlerinden birisidir. Bursa’da yaşayanlar tarafından sorulan Bursa’nın kaç günlük suyu kaldı sorusu son zamanlarda çok fazla sorulmaktadır. Bir o kadar önem taşıyan bu sorunun cevabına gelin birlikte bakalım.

Bursanın Kaç Günlük Suyu Kaldı?

Su, bizim tüketmemiz gereken en önemli besindir. Aç kalarak yaklaşık bir hafta yaşayabilsek de su içmeden sadece birkaç gün dayanabiliriz. Aynı zamanda su içmediğimiz zaman vücudumuza çeşitli hastalıklar oluşabilir. Bunlardan bazıları bağırsak problemleri, karaciğer problemleri, mide bozuklukları, stres ve kaygı bozukluğu gibi birçok hastalığa sebep olabilmektedir Bursa’da bulunanların Merak ettiği Bursa’nın kaç günlük suyu kaldı sorusu son derece önemli olan ve mutlaka cevaplanması gereken bir sorudur.

BUSKİ genel Müdür Yardımcısı Devrim İzgi tarafından yapılan araştırmalara göre Bursa’nın tam olarak 108 gün suyu kaldığı söylenmiştir. Ancak bu tablo Yağmur ya da kar gibi doğal olayların olmadığı takdirde oluşabilecek bir durumdur. Eğer yağmur ya da kar yağarsa bu sayının çok daha fazla uzayabileceği bilinmektedir. Geçen sene barajların doluluk oranı %100 iken, bu sene %73 olması birçok soruyu beraberinde getirdi.

Bursa’da yakında su sıkıntısının olabileceğini düşünen vatandaşlar çok fazla endişelenmektedir. Çünkü su olmazsa Hiçbir canlı hayatta kalamaz. Bu nedenle suyun öneminin farkına varmalı ve suyumuzun çabuk bitmemesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Suyun ömrünü uzatabilmek için yapabileceğimiz bazı şeyler vardır. Bunları bilmeli ve hayata geçirmeye son derece özen göstermeliyiz. İçme suyu ne zaman tükenecek adlı içeriğimize de bakmak isteyebilirsiniz.

Bursada Suyun Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

Bursa’nın kaç günlük suyu kaldı öğrendikten sonra suyun ömrünü uzatabilmek için neler yapmanız gerektiğini siz de merak ediyorsunuzdur. Birkaç adımla suyunuzun ömrünü uzatmak mümkündür. İlk olarak yapabileceğiniz şey su arıtma cihazlarını kullanmaktır. Su arıtma cihazları suyu israf etmeden size temiz suyu ulaştırır. Bu sayede su israfı önlenir ve bardaklarınıza tamamen doğal ve arınmış bir su ulaşır.

Bir diğer yapabileceğiniz şey ise suyu yeteri kadar tüketmektir. Suyu israf etmeden yeteri düzeyde kullanırsanız büyük ölçüde tasarruf sağlarsınız ve bu sayede Bursa’daki suyun ömrü uzar. Bursa su artıma cihazları arasından yapacağınız tercihlerle en fazla su tasarrufu yapan su arıtma cihazlarına ulaşabilirsiniz. Aquamizu sayesinde su arıtma cihazlarının en uygun fiyatlısına ve en doğal maddelerden yapılmış haline siz de ulaşabilir ve suyun ömrünü uzatmakta katkı sağlayabilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller