Skip links

Yaşam Kaynağı Suyun Önemi

Fark Edilmeyen Hırsız

Su, bedenlerimizi, eşyalarımızı ve evlerimizi temizlemeye yardımcı olan güçlü bir çözücüdür. Yapısı tekdüze değildir ve bölgeler arasında farklılık gösterir. Litre başına önemli ölçüde daha yüksek kalsiyum seviyeleri ile karakterize edilen sert su, bir hane halkı işletme gücü olarak toplu olarak bakıldığında ciddi bir performans farkı gösterir. Sert sudaki yüksek mineral konsantrasyonu, uygun bir köpürme etkisi yaratmak için daha fazla miktarda temizlik ürünü kullanılmasını gerektirerek varlığını gösterir. Daha fazla sabun, diş macunu, şampuan, tıraş kremi ve bulaşık yıkama, çamaşırhane, ev ve hatta araba bakımı için temizlik deterjanları satın alırsınız. Bazı hesaplamalara göre, hane halkı yumuşak su yaşarlarsa harcayacaklarının iki katı olabilir.

Kireç ölçeğinde boyama, sert suyun en sinir bozucu görünür işaretidir. Bu yan ürün, tüm su dağıtım sisteminde meydana gelir ve sadece su tesisatını değil, su kullanan tüm ev aletlerini de etkiler. Çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri, saldırının yükünü taşır, ardından su ısıtıcıları, su ısıtıcıları, kahve makineleri, buz yapıcılar, ultrasonik nemlendiriciler, ütü, elektrikli süpürgeler ve suyu işleyen tüm cihazlar gelir. Isıtma elemanlarında mineraller biriktiğinde ve aşırı ısınmaya neden olduğunda daha az verimli çalışır veya kırılırlar. Bakım maliyetleri ve yıllık hane halkı harcamaları artar.

Külkedisi’nin Kabusu

Daha zayıf bir köpük sadece cüzdanınızda pürüzlü olmakla kalmaz, aynı zamanda evde günlük yaşamınızda daha az hoş bir deneyim yaşatır. Şeffaf mutfak eşyaları, cam masalar ve kapılar çıkarılması için ek çaba gerektiren çirkin lekeler alır. Kireç skalası, çeşitli ısıtma yüzeylerinde çirkin bir “küvet halkası” ve hoş olmayan bir görsel görünüm oluşturur. Böylece, kısır bir döngü yaratılır: musluğunuzdan sert su çıkar – bu sorunu gidermek için daha fazla temizlik ürünü satın alın. Durulayın ve gerçekten tekrarlayın! Temizlik maddelerini üçte iki oranında azaltmanın yanı sıra, yumuşak su çamaşırları daha yumuşak hale getirir ve lavabolarda, tuvaletlerde ve duşlarda lekelenmeyi önler.

Kaşıntılı Cilt ve Uykusuz Anneler

Sert su günlük cilt ile temasında rahatsızlık hisseder. Yetişkinlerin tıkanmış gözenekler, cilt kuruluğu ve tahrişlerle ilgili problemleri olması daha olasıdır. Saç sarımsı ve karışık hale geldiğinde daha fazla dikkat gerektirir mi? Bebeklerin cildi daha savunmasızdır ve günlük hijyen için ince su arıtımı gerektirir. Su sertliği nedeniyle, çeşitli yaşlardaki çocuklar, küçük bir hasta ve ebeveynleri için oldukça rahatsız edici bir durum olan atopik egzama riski daha yüksektir. Doktorlar, bebeklerin tam gelişmiş bir cilt bariyer fonksiyonuna sahip olmadığı konusunda uyarıyorlar, bu nedenle sert su olan her hane halkının çocukları için yumuşatılmış su sağlaması için idealdir.

“Sert su bölgesinde yaşamak, üç aylıkken evsel su klor içeriğinden bağımsız olarak% 87’ye kadar artmış egzama riski ile ilişkilendirilmiştir.”

Özel Bir Foodie Kırık Kalp

Çay ve kahveyi sert su ile hazırlamak gerçek bir uzmana büyük hayal kırıklığı getirebilir. Her ikisi de tadı gevşek ve daha az çekici görünüyor. Özellikle çay rengindeki değişiklik dikkat çekicidir. Dengeli bir fincan kahve demlemek için herhangi bir barista, kokusuz ve düşük mineral konsantrasyonu olmayan klorsuz, hafif asidik su önerir.

Sert suyla yemek pişirmek için de tarif ayarlamaları gerekir. Tatlılarınız da o kadar lezzetli olmayabilir. Ekmek içindeki hamur kütlesinin yaklaşık% 40’ı sudur. Küçük mineral dalgalanmaları ekmek kalitesi üzerinde gözle görülür bir etkiye neden olabilir. *** Genel olarak sert su, her türlü pişirme için daha az uygundur, çünkü gıdanın tam tadını ve aromasını açığa çıkarmasını önler.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller