Skip links

Suyun Tadı Var Mı?

İnsanlar için suyun ne kadar önemli ve olmazsa olmaz olduğunu biliyoruz. Ancak tüketim sürecinde sağlık kadar lezzet de önemlidir. Suyun tadı var mı sorusuna genelde olumsuz yorumlar verilse de içtiğiniz sudan keyif almak sağlıklı bir hayata atılmanın, su içmenizi kolaylaştırmanın en kolay yoludur. Keyif almak da tat almaktan geçer.

Suyun Tadı Var Mı?

Sudan tat almanın ne kadar değerli olduğunu sizlerle paylaşmaya çalıştık ancak suyun tadı var mı sorusuna yanıt vermeden tat konusunda konuşmanın pek anlaşılabilir olmasını beklemiyoruz. Felsefi yaklaşımlara ve genel kanıya bakacak olursan suyun tadı yoktur diyebiliriz. İnsanlara soracak olursanız milyonlarca insanın suyun tadının olmadığını düşündüğünü görebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar ve bilimsel çalışmalar düşünüldüğünde ise suyun tadı vardır yanıtını veriyoruz. İnsanların tükürükleri sindirim sistemlerinde ve ağız sağlıklarında aktif olarak görev almaktadır. Bu sıvı dilimizi sardığı için uzun süre suyu ağzımızda tutarsak tadının tükürük nedeniyle değiştiğini fark edebilirsiniz. Suyun tadında tükürük nedeniyle yaşanan farklılık bile insanlar tarafından fark edilebilir.

Suyun Tadı Nasıl Korunur?

Suyun bir tadı olduğunu, bu tadın korunmasının suyun sevilmesinde ve keyifle tüketilmesinde önemli olduğunu ancak insanın doğasının bile suyun tadını bozmaya yatkın olduğunu söylemiştik. Sadece tükürüğümüz değil suyun yolculuk yaptığı tesisat, musluk, suyun kaynağı, kimyasallar, kirlilik gibi onlarca farklı nedenle suyun tadı bozulabilir. Suyun tadını korumak istiyorsanız kaynağından çıkarken ki doğallığına ulaşmalısınız.

Doğal suya, kaynağından suya ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Günümüz şartlarında, şehir hayatında suyun en doğal haline ulaşmanın tek yolu Aquamizu su arıtma cihazlarını kullanmaktır. Üç farklı aşamalı filtrelerimiz sayesinde suyu sadece tortulardan, kirlilikten değil kötü tattan ve kötü kokudan da arındırmaktayız. Su arıtma cihazlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için profesyonel ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller