Skip links

Su Bayatlar Mı?

Uzun süre beklemiş suların tadındaki değişikliği hepimiz fark etmişizdir. Bu durumda insanlar doğal olarak su bayatlar mı diye merak ediyor ve araştırmaya koyuluyorlar. Tüketmeye hazır olarak aldığımız suyun bayatlayıp, bayatlamadığı taze ve doğal suya olan erişimin zorluğunu doğrudan etkileyecektir. Eriştiğimiz su ne kadar kaliteli olursa olsun bayatlama şansı varsa suyun beklemesi zararlı demektir.

Su Bayatlar Mı?

İnsanoğlunun hayatta kalmasını sağlayan en önemli şartların başında su tüketimi gelmektedir. Gelişen teknoloji, değişen dünya doğal suya olan erişimimizi oldukça zor bir hale getirmiştir. Bu zorluğu aşmak için yaptıklarımız, harcadıklarımız düşünüldüğünde evimizde ne kadar kaliteli suları bekletsek de bekleyen suyun da sağlıklı olmadığını öğrenmek can sıkıcı olacaktır. Su bayatlar mı diye düşünüyorsanız şişelerde, dolaplarda bekleyen su hakkında bazı soru işaretleri taşıdığınızı söylemek mümkündür. Dilerseniz yanıtlayalım.

Doğal ortamında suyun ne kadar havadar ve hareketli olduğunu düşünecek olursanız yanıtı kendi kendinize kolayca bulabilirsiniz. Uzun süre kapalı alanda bekleyen su bayatlar. Suyun açık alanda bırakılmasının da günümüzde pek sağlıklı olmadığını düşünecek olursak ne diyebiliriz, taze su içmek imkansız mı? Tabi ki değil. Aquamizu su arıtma cihazları sayesinde suyun en taze, en akışkan ve doğal haline kolayca ulaşabilirsiniz. Hem de bayatlama riski olmadan.

Bayat Su Zararlı Mı?

Artık evimizde beklettiğimiz, dışarıda bizleri bekleyen içme sularının bayatlayabileceğini biliyorsunuz. Peki, bayat su içersek ne olur? Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki bekleyen, hava almayan suyun tadı ve kokusu ciddi anlamda olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu olumsuz gidişat suyun tüketimini kötü yönde etkilemekle kalmaz aynı zamanda suyun size sağlayacağı faydaları da büyük oranda düşürmektedir. Eğer sağlıklı su tüketmek istiyorsanız taze suya erişmelisiniz.

Bayat sulardan düzenli içmek su tüketim alışkanlığınızı zayıflatabilir ve günlük su ihtiyacınızı istemsiz olarak almamanıza neden olabilir. Hayatınızı daha kaliteli bir hale getirmenin en kolay yollarından birisi günlük su tüketim ihtiyacınızı gidermek ve bu süreçte mümkün olan en taze, en lezzetli ve en doğal suyu tüketmektir. Öyleyse ne duruyorsunuz?

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller