Skip links

Su Arıtma Nasıl Yapılır?

Suyunun daha temiz, daha sağlıklı olmasını isteyen ama arıtma sistemleri hakkında yeterli bilgisi olmayan insanlar için su arıtma nasıl yapılır sorusuna yanıt arayacağız. Yanıtlayacağımız soru ve benzerlerinin yanıtları sayesinde içtiğiniz suyun kalitesini arttırmak konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Su Arıtma Nasıl Yapılır?

Su arıtma nedir adlı içeriğimizde de üstüne basa basa anlattığımız gibi su arıtma sadece fiziksel olarak suyun temizlenmesi ve içilebilir hale gelme durumudur. Ortada bir kimyasal tepkime veya benzeri olay yoktur, söz konusu olamaz. Su arıtma nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en doğru yanıt su arıtma filtreler ile yapılır olacaktır.

 • Büyük Parçalar Arıtılır
 • Küçük Parçalar Arıtılır
 • Mineral ve Koku Dengesi Sağlanır

Tıpkı bir güvenlik görevlisinin sadece biletini gösteren izleyicileri tiyatro salonuna alması gibi bir işlemle su arıtma yapılmaktadır yani filtreler sayesinde sadece gerçekten suyumuzda olması gerekenler arıtma sonrası suda kalır. Diğer maddeler, parçacıklar sudan atılırlar. Ayrıca kaliteye bağlı olarak kötü tat ve koku da giderilebilir.

Su Arıtma Cihazları Suyu Nasıl Arıtır?

Su arıtma cihazları da aynı su arıtma nasıl yapılır sorusuna yanıt verdiğimiz gibi filtrelerle yapılır. Bu filtreleme işlemi kaliteli su arıtma cihazlarında doğal filtreler yardımıyla yapılmaktadır. Aquamizu su arıtma cihazlarında kullandığı doğal filtreler sayesinde suyun dokusunu ve doğallığını korumaktadır. Yapay filtreler ile iyi sonuç almak mümkün değildir.

Su arıtma cihazları suyu üç farklı aşamada arıtırlar. İlk aşamada büyük maddeler yani taş ve saç gibi nesneler sudan tamamen arındırılır. Ardından ikinci filtreleme aşaması başlar ve gözle görülemeyecek kadar küçük parçalar da sudan ayrıştırılır. Tozlu su içmeniz önlenir. Üçüncü ve son aşamada ise suyun kötü tadı ve kokusu giderilir.

Evde Su Arıtılır Mı?

Evinizde kendi kendinize su arıtmanız mümkün değildir diyemeyiz ama son derece sağlıksızdır. Profesyonel ekiplerce kurulmuş bir cihazın yanında amatör üretimler hem sağlık hem de teknoloji bakımından oldukça geri kalacaktır. Eğer evinizde arıtılmış su tüketmek istiyorsanız bir su arıtma cihazı almalısınız.Evde su arıtmanın yolunun Aquamizu su arıtma cihazlarından geçtiğini söylemiştik. Özellikle evinizde su arıtmak istiyorsanız hangi ürünü almanız gerektiği konusunda Aquamizu ile iletişime geçerek en doğru yanıtı öğrenebilirsiniz. Deneyimli ve ilgili profesyonel ekibimizden yardım almak için tek yapmanız gereken bizleri aramak.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller