Skip links

Pet Şişe Sağlığa Zararlı Mı?

Su tüketirken karşılaştığınız en önemli soruların başında pet şişe sağlığa zararlı mı sorusu gelmektedir. Eğer siz de benzer şekilde bir soruya yanıt arıyorsanız en doğru adreste olduğunuzu kolaylıkla söyleyebiliriz. Dilerseniz su tüketimi hakkında içinizi biraz olsun rahatlatmaya, sizleri bilgilendirmeye çalışalım.

Pet Şişe Sağlığa Zararlı Mı?

Su tüketimi dendiğinde akla gelecek pek fazla seçenek olmadığının farkındayız. Günümüzün hızlı yaşamı sırasında insanlar doğrudan çeşmeden, damacanalardan veya pet şişelerden su tüketmeye muhtaç kalmış durumdadır. Tüm bu muhtaçlığa karşı çıkan su arıtma cihazları hakkında bilgi vermeye geçmeden önce yanıtlayalım, pet şişe sağlığa zararlı mı?

Özellikle çocukların dışarıda susamaları, gençlerin üşengeçlikleri ve zorunluluk içeren durumlarda pet şişe içerisindeki sular insanların yardımına koşmaktadır. Peki, gerçekten yardımcı mı oluyorlar? Pet veya cam şişelerde uzun süre bekleyen sular kolera, salmonella gibi virüslerin çoğalmasına aşırı elverişlidir. Ayrıca pet şişenin yapımında kullanılan malzeme ve önem verilen hijyen şartları da suyunuzun kalitesini etkilemektedir.

Sağlıklı Suya Nasıl Ulaşılır?

Susadığınızda en basit şekilde bir bakkala, markete gidip pet şişe ile su içmek bile sandığınız kadar sağlıklı değilse, ne yapacaksınız? Sağlıklı suya nasıl ulaşılır sorusu her insanın hayatının bir döneminde merak edeceği gerçekten önemli bir sorudur. Bu soruya yanıt vermek de yıllardır süregelen tecrübemiz ve deneyimimizle bize kalıyor gibi görünüyor.

En sağlıklı suya ulaşmanın en basit yolu su arıtma cihazlarını kullanmak ve kendi suyunuzu her zaman yakınlarınızda taşımaktır. Su arıtma cihazları suyunuzun temizliğini, berraklığını sağlarken aynı zamanda kötü koku ve kötü tadın ortadan kaldırılmasını da sağlamaktadır. Özellikle doğal karbon ile yapılan filtreler içtiğiniz suya olan güveninizi arttırmalıdır.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller