Skip links

Arıtılmış Suyun Faydaları Nelerdir?

Evinizde veya işyerinizde hangi su kaynağına ihtiyacınız olduğuna karar verirken, musluk suyundan bir adım öne geçmek istiyorsanız, genellikle şişelenmiş su ve arıtılmış suyun faydalarını iki ana seçenektir.

Arıtılmış Suyun Faydaları Nelerdir?

Ama bir su arıtma cihazını kullanmak hem daha tasarruflu ve bütçe dostudur hem de şişelenmiş suda kullanılan plastik kullanımı olmadığı için doğa dostu da olduğunu söylemek yanlış olmaz. Su tüketimi konusundaki seçiminizi sadece tadına yönelik değil sağlıklı olmasına da özen göstererek tercih etmelisiniz. Bir sudan en iyi yararlanmak için arıtılmış suyun faydalarını bilmeli ve kullanmalısınız. İşte arıtılmış su içmeniz için en önemli nedenler:

 • Filtrelenmiş Su Klor İçermez
 • Daha İyi Tat ve Koku
 • Kötü Bakterileri Kaldırır
 • Gerekli Vitamin ve Mineralleri Sağlar

Suyunuzu arıtmak, musluk suyunuzda bulunan klorun çoğunu giderecektir. Klor, vücut üzerinde birkaç olumsuz sağlık etkisine sebep olabilir. Bu sağlık tehlikelerini su arıtma sistemi ile önleyebilirsiniz. Suyunuzun arıtılması aynı zamanda tadını ve kokusunu da iyileştirir. Su filtreleme sistemi ile daha temiz, daha saf bir tadın tadını çıkarabilirsiniz.

Su filtresi ile su kaynağınızdaki binlerce kötü mikroorganizmadan kaçınırsınız. Musluk suyunda bulunan bazı bakteriler tehlikelidir. Arıtılmış su, tüketim için daha güvenlidir. Suyunuzu arıtmış olsanız bile gerekli mineralleri ve vitaminleri filtrelenmiş su ile tüketebilirsiniz! Bu vitamin ve minerallerden bazıları magnezyum ve potasyum içerir. Suyunuzu filtrelemek, iyi kısımları içeride tutar ve kötü bakterileri dışarıda atar.

Arıtılmış Su Zararlı Mıdır?

Arıtılmış suyun faydaları faydaları saymakla bitmez ama sayılacak zararları da var mıdır diye düşünüyor olabilirsiniz. Tam aksine! Arıtılmış suyun çok sayıda faydası vardır. Suyunuz ister şehir suyundan isterse kuyu bazlı su sistemlerinden geliyor olsun, aileniz için güvenli olduğundan emin olmak istersiniz. Kirli maddeleri suyunuzdan bir su filtreleme sistemi ile kolaylıkla arındırabilirsiniz.

Zararlı olan içme suyu tüketmenin sonuçları korkunç olabilir. Su filtreleri, kimyasal madde kullanmadan ve suyun doğal tadını değiştirmeden mümkün olduğu kadar çok kirleticiyi hedeflemek ve uzaklaştırmak için çeşitli filtre ortamları kullanır.  Suyunuzu etkili bir ev suyu filtreleme sistemi ile filtrelerseniz, ailenizin sağlığı için akıllı bir yatırım yapmış olursunuz. 

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller