Skip links

Su Bayatlar Mı?

Genelde besinler, yiyecekler için kullandığımız bayatlama terimi son zamanlarda su için de kullanılmaya başlandı. Su bayatlar mı diye düşünüyorsanız içtiğiniz bir sudan kötü tat geldiğine denk gelmiş olabilirsiniz. İçtiğiniz sudan keyif almak, hayatınız için gerekli olan su yüzünden hasta olmamak için taze su tüketmelisiniz.

Su Bayatlar Mı?

Su dendiğinde akla birçok farklı sıfat gelmektedir. Doğal su, kaynak suyu, temiz su gibi sıfatlarla bezenmiş suları tüketmek insanlar için oldukça önemlidir. Ancak bayat su, taze su gibi suyun uzun süre kapalı alanda kalmasıyla alakalı sıfatları duymaya pek alışık değiliz. Birçok insan gibi siz de ilk kez böyle bir soruyla karşılaşıyorsanız su bayatlar mı sorusu için vereceğimiz yanıtlara odaklanmalısınız.

Evet, su bayatlar. Bayat suyun tüketilmesi ve bulundurulması insan sağlığı için risk oluşturmaktadır. Su kirliliği olarak adlandırılan sorunun en temel kaynaklarından birisi de suyun kapalı alanda uzun süre durması ve bayatlamasıdır. Bayatlayan suyun tüketilmesi özellikle çocuklarda suya karşı olan ilginin azalmasına kadar ilerleyebilir ve bu sandığınızdan daha tehlikeli bir durumdur.

Su Neden Bayatlar?

İçtiğimiz suyun doğrudan bayatlaması mümkün değildir. Akan su aktif olarak kabul edilir ve düzenli olarak hareket halindedir. Bu durumda su bayatlamaz ve her daim taze olarak kalır. Fakat gerek damacanalarda gerek şişelerde uzun süre duran içme suları zamanla bayatlamaya başlar. Gerekli temizleme işlemleri yapılmazsa, uzun ve sıcak ortamda kapalı kalırsa su insanlar için tehlikeli bir hale gelebilir.

Suyun Bayatlaması Nasıl Engellenir?

İçeceğiniz suyun her zaman taze kalmasını sağlamak yine sizlerin elindedir. Suyun bayatlamasını engellemek için sürekli sabit kalmasını, kapalı ve havasız alanda gereksiz ısıya maruz kalmamasını sağlamalısınız. Bu önerileri tek başınıza evinizde uygulamak tabi ki mümkün değildir. Eğer ailenize içtireceğiniz suyun bayatlamasını istemiyorsanız su arıtma cihazlarından yardım almayı düşünmelisiniz.

Aquamizu su arıtma cihazları sayesinde suyunuzu kaynağından çıktığı ilk tazeliğinde koruyabilir, kötü koku ve kökü tada maruz kalmayabilirsiniz. Profesyonel ekiplerimizi arayarak ve ürünler hakkında bilgi alarak kendinize en uygun su arıtma cihazını seçebilirsiniz. Bayat bir suyu tüketmeye çalışmak yerine her daim taze suya ulaşacağınız yöntemi tercih etmelisiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller