Skip links

Su Arıtma Cihazları Bulaşıcı Hastalıkları Önler Mi?

Yakın zamanda yaşadığımız kitlesel bulaşıcı hastalıklar insanların su arıtma cihazları bulaşıcı hastalıkları önler mi sorusunu sormasına neden oldu. Yaşanan kötü tecrübeler ileride su içmeye bile korkacağımız günler görme ihtimalimizi her insana anımsatmış gibi görünüyor. Dilerseniz konuyu çok daha yakından inceleyelim.

Musluk Suyu Hastalık Taşır Mı?

Sorunuza yanıt vermeden önce musluk suyu hastalık taşır mı konusuna değinmek istiyoruz. Günümüzde yaşadığımız, yaşama ihtimalimiz olan hastalıkların çok büyük bir kısmı doğrudan vücut sıvılarının aktarımı ile karşı tarafa bulaşmaktadır. Yani bulaş özelliği temas ile mümkün olan hastalıklar karşımızdayken bahsettiğimiz sorunun yanıtını merak ediyoruz. Aslına bakarsanız henüz bu denli büyük bir sorunla karşı karşıya kalmadık.

Ancak henüz musluk suyundan bile korkacağımız kadar büyük sorunlarla karşılaşmamış olmamız tüm bu korkudan arınmamız gerektiği anlamına gelmez. Bölgesel bazı rahatsızlıklarla hastanelerin dolduğu haberlerine denk gelmişsinizdir. Böyle durumlarda özellikle bağırsak hastalıkları aynı bölgede yaşayan insanları etkiler ve kaynağı da musluk suyu olarak gözlemlenir. Peki, arıtma cihazı olsa hastalığı engelleyebilir miydi?

Su Arıtma Cihazları Bulaşıcı Hastalıkları Önler Mi?

Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz, özellikle bağırsak hastalıkları olarak karşımıza çıkan su kirliliği ve içme suyuna karışan maddeler nedenli hastalıklara karşı alabileceğiniz en büyük önlem musluğunuzdan akan suyu kullanmamaktır. Ancak gerek yemeklerde, gerek temizlikte suya olan ihtiyacımızı düşünecek olursanız suyun kullanılmaması mümkün değildir. Bu nedenle musluk suyunu kullanmamak yerine kullanılabilir hale getirmek daha mantıklı olacaktır.

Su arıtma cihazları içme suyunuzun içerisinde bulunan büyük ve küçük tüm tortuları sudan ayırır ve bu sayede bulaşıcı hastalıkları önler. Her hastalığa çözüm olduğunu söylemek mümkün olmasa da bahsettiğimiz su kaynaklı bulaşıcı hastalıklardan arınmanın en kolay yolu doğru filtrelerle donatılmış, kaliteli bir su arıtma cihazı kullanmaktır.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller