Skip links

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su kadar hayati bir gıda ürününün temizliğini sağlayacak su arıtma cihazı nasıl çalışır diye merak ediyor olabilirsiniz. Su arıtma cihazlarının mantığını, nasıl çalıştıklarını anlamak gerçekten arıtma işlemine ihtiyacınız olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur. Evinize bir ürün almadan önce beklentilerinize nasıl karşılık vereceğini öğrenmelisiniz.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazı nasıl çalışır sorusuna doğrudan yanıt arıyorsanız veya bulduğunuzu iddia ediyorsanız bir yerlerde ufak bir hata yapılmış demektir. Su arıtma cihazları tek bir sistemle çalışmazlar. Arıtma cihazlarının çalışma mantığını anlamak için adımların tamamına hakim olmalısınız. Erişeceğiniz bir Aquamizu su arıtma cihazı suyunuzu üç farklı aşama ile temizleyerek çalışmaktadır.

 • Büyük Atıkların Filtrelenmesi
 • Kötü Koku ve Tadın Giderilmesi
 • Küçük Atıkların Filtrelenmesi

Büyük Atıkların Filtrelenmesi

Evimize gelen suyun içerisinde, suyun kaynağına bağlı olarak, büyük atıklar bulunmaktadır. İnsan saçı, tozların birleşmesi, borulardan gelen atık maddeler gözle bile görülebilecek kadar büyük olabilirler. Bu rahatsız edici ve sağlığımızı kötü etkileme ihtimali olan büyük atıklarından filtrelenmesi için en uygun filtreler Aquamizu ürünlerinde kullanılmaktadır.

Kötü Koku ve Tadın Giderilmesi

Çoğu arıtma cihazı kötü koku ve tadın giderilmesi için filtrelemelerin yeterli olduğunu düşündüğünü için sadece iki aşamada temizlik yöntemini kullanmaktadır. Ancak Aquamizu bu fikre katılmıyor ve tüketeceğiniz sudan en iyi hazzı alabilmeniz için kötü koku ve tadı engelleyecek bir aşamayı daha sizler adına uyguluyoruz.

Küçük Atıkların Filtrelenmesi

Aquamizu’nun doğal filtreleri sayesinde küçük atıkların filtrelenmesi sağlanmaktadır. Küçük atıklar gözle görülemedikleri için bizler tarafından fark edilemez ve su ne kadar kirli olursa olsun temiz sanılabilir. Suyunuzda gözden kaçacak atıkların olmaması için Aquamizu su arıtma cihazlarından faydalanabilirsiniz. Su arıtma cihazları işte böyle çalışırlar.

Su Arıtma Cihazları Kaç Aşamalı Temizleme Yapar?

Su arıtma cihazlarının kaç aşamada suyunuzu temizlediği güvenilirlik olarak oldukça önemlidir. İçtiğiniz sudan emin olmak istiyorsanız su arıtma cihazları nasıl çalışır başlığımızdaki tüm çalışma adımlarını sağlayacak, üç farklı aşamada temizlik yapan su arıtma cihazlarını tercih etmelisiniz. Aquamizu su arıtma cihazları üç aşamalı temizleme işlemi yaparlar.

İçtiğiniz, içeceğiniz suyun güvenilir olduğundan emin olmak için aklınıza takılan her soruya yanıt bulmalısınız. Aquamizu’yu arayarak tüm sorularınızı profesyonel ekiplerimize sorabilir ve içinizi rahatlatacak, en doğru, bilimsel yanıtlara ulaşabilirsiniz. Kaynak suyu sadece bir arama uzağınızda.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller