Skip links

Evde Su Testi Nasıl Yapılır?

Su tüketiminin insan sağlığında ne kadar önemli bir rol oynadığını biliyoruz ancak tüketilen suyun sağlıklı olması da en az su kadar önemlidir. Sağlıksız suların içilmesi olumlu değil olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. İnsanlar içtikleri suyun kalitesinden emin olmak için evde su testi nasıl yapılır, sağlıklı su nasıl anlaşılır diye merak ediyorlar.

Evde Su Testi Nasıl Yapılır?

Doğal suya ulaşmanın en kolay yolu mutfağımızdır. Eğer mutfağımıza giren su gerçekten sağlıklıysa su tüketimi konusunda sorun yaşamayız. Ancak günümüzde birçok insanın böyle bir imkanı olamıyor. Şehir hayatında doğal suyu mutfağa getirmek çok zor olduğu için insanların ilk tercihi mutfaklarındaki suyun testini yaptırmak, en azından evde su testi nasıl yapılır diye sormak oluyor.

Evde su testi yapmanın olarak yöntemleri internet sayfalarında dolaşmaktadır ama bu yöntemlerin birçoğu bilimsel olarak mana taşımamaktadır. Ne yazık ki ev imkanlarıyla içtiğiniz suyun kalitesini tam olarak ölçemezsiniz. Bazı özelliklere bakarak suyunuzun kalitesi hakkında yorum yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyler vardır.

 • Koku
 • Tat
 • Paklık

Kullandığınız su bu üç testten bakımından yeterli puan alamıyorsa en kısa sürede daha sağlıklı bir su için araştırmalar yapmaya başlamalısınız. Su arıtma cihazları suyunuzu doğal haline getirmek için ideal seçeneklerdir. Aquamizu tezgah altı su arıtma cihazları sayesinde mutfağınıza gelen suyun tadını, kokusunu ve temizliğini koruyabilirsiniz. Doğal filtrelerimizle ailenize en iyi suyu sunmanıza yardım edebiliriz.

Sağlıklı Su Nasıl Anlaşılır?

Koku, tat ve paklık maddelerine rağmen içtiğiniz suyun tam olarak ne kadar sağlıklı olup olmadığını anlayamıyorsanız sağlıklı su nasıl anlaşılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Daha önce su arıtma cihazı kullanmamış ziyaretçilerimiz tarafından da sıklıkla böyle sorularla karşılaşmıştık. Sağlıklı suyun özellikleri nelerdir adlı yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Evde su testi yapmanın, evinizdeki suyu temizlemenin en kolay yolu hayatınıza en uygun su arıtma cihazını kullanmaktır. Aquamizu su arıtma cihazları sizin yerinize mutfağınızdaki suyu kaynağından çıkarken olduğu doğallığına ve lezzetine kavuşturur. Su arıtma cihazlarımızdan içeceğiniz ilk su ile sağlıklı suyun nasıl anlaşıldığını hemen fark edeceksiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller