Skip links

İstanbul Musluk Suyu İçilir Mi?

Musluktan su içmek Anadolu topraklarında hem gelenek hem de sağlığın, doğallığın ifadesidir. İstanbul musluk suyu içilir mi diye düşünüyorsanız geniş çaplı bir araştırma yapmak durumunda kalırsınız. İstanbul’un musluk suyu çok farklı kaynaklardan ve çok farklı temizlik düzeyinde evimize ulaşmaktadır. Dilerseniz daha yakından inceleyelim.

İstanbul Musluk Suyu İçilir Mi?

İstanbul’un geçmişini bilenler için musluktan su içmek çok normalleşmiş ve sağlıklı olduğu düşünülen bir durumdu. Aynı şekilde İstanbul’a sonradan yerleşenler de bir önce yaşadıkları yerlerde musluktan su içmek konusunda tereddüt etmiyorlardı. İstanbul’un kalabalık sokakları, kalabalığın neden olduğu su kirliliği gibi nedenlerle artık musluktan su içmeye pek sıcak değiliz. Peki, İstanbul musluk suyu içilir mi?

Aslında İstanbul musluk suyunun geldiği kaynakların çeşitliliği nedeniyle gayet şanslı bir şehir, belki de metropol demeliyiz. Fakat suyun kalitesi ve sağlığı sadece kaynağıyla alakalı değildir. Suyun bize ulaşmasını sağlayan tüm ürünler suyun kalitesini ve içilebilirliğini doğrudan etkilemektedir. İstanbul gibi kalabalık şehirlerde temizliğinden, sağlığından emin olmadığını musluk sularının içilmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

İstanbul Çeşme Suyu Sağlıklı Mı?

İstanbul gibi kalabalık bir şehirde çeşmenizden temiz, doğal suyun akmasını beklemek fazla iyi niyet olacaktır. İstanbul’un suyu gerçekten sağlıklı olsa bile evimize gelene kadar yeterince sorunla yüzleşmekte ve içilebilir durumda bizlerle buluşması neredeyse imkansızdır. Eğer İstanbul’da musluğunuzdan su içmek istiyorsanız üçüncül bir ürünü hayatınıza sokmalısınız.

Doğru oranda mineralin vücudunuza girmesini sağlayacak, suyun tadını ve kokusunu en güzel hale getirecek, tamamen kaynağından gelmiş kalitesinde bir suya erişmenizi sağlayacak olan Aquamizu su arıtma cihazları sayesinde sadece İstanbul değil Türkiye’nin her yerinde musluktan su içebilirsiniz. İstanbul Su Arıtma Cihazları sayesinde en doğal suya İstanbul’dan erişebilirsiniz.

Şehriniz özelinde verdiğimiz yanıtlar yerine daha genel bir açıklama arıyorsanız musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizi okuyarak musluktan su içmek hakkındaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

İstanbul İçme Suyu Nereden Gelir?

İçeceğiniz suyun sağlıklı olup olmadığını anlamanın en kolay yollarından birisinin kaynağı öğrenmek ve araştırmak olduğunu söylemiştik. İstanbul içme suyu nereden gelir sorusuna da yanıt vermek gerekirse İstanbul’un iki yakasını ayrı ayrı ele almak gerekecektir. Anadolu yakasının neredeyse tamamına tek bir baraj içme suyu sağlarken Avrupa yakasına birkaç isim vermek zorunda kalacağız. İstanbul Anadolu yakası Ömerli Barajı sayesinde içme suyuna kavuşmaktadır.

Avrupa yakası için içme suyu sağlayan barajlar Büyükçekmece, Terkos ve Darlık gibi barajlardır. Baraj ne kadar steril olarak çalışsa da suyun size ulaşmasını sağlayan ürünlerin yani boruların, filtrenin hijyenik durumları suyunuzun kalitesini düşürecektir. Eğer İstanbul çevresinde evinize sağlıklı suyun gelmesini istiyorsanız Aquamizu’nun profesyonel ekipleriyle iletişime geçmelisiniz.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller