Skip links

Çanakkale Musluk Suyu İçilir Mi?

İnsanlar yaşadıkları bölgenin her özelliğini öğrenmek istiyor ve Çanakkale musluk suyu içilir mi diye soruyorlar. Günümüzde doğallığın çok azalmasına rağmen Çanakkale kendi doğallığında insanlara yer verebilen bir şehrimiz olarak görülmektedir. Peki, Çanakkale musluk suyu içilebilir mi?

Çanakkale Musluk Suyu İçilir Mi?

Aquamizu ailesi olarak daha önce musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizde ciddi anlamda sizlere yardımcı olmaya çalışmıştık. Evlerine gelen suyun ne kadar temiz olduğunu anlamak isteyen insanların sayıca fazlalığının ve farklı coğrafyalarda yaşadıklarının farkındayız. Bu nedenle hepsine ortak verdiğimiz yanıtın yanında bir de özel olarak yanıt vermek istiyoruz. Çanakkale musluk suyu içilir mi?

Çanakkale gibi doğallığın zirve yaptığı, organik bir şehirde yaşıyor olsanız, hatta tüm yetkililer evinize gelen suyun oldukça sağlıklı bir kaynaktan geldiğini açıklasalar bile doğrudan musluk suyu içmeniz pek önerilmez. Bize soracak olursanız size ulaşana kadar onlarca yabancı ürünle temas eden Çanakkale musluk suyu kesinlikle içilmemelidir. Elbette, Çanakkale musluk suyu içilebilir ancak bu durum içmek üzere olduğunuz suyun sağlıklı olduğunu göstermemektedir.

Çanakkale Çeşme Suyu Sağlıklı Mı?

Çanakkale ve çevresinde yaşayan insanlar, okuyucularımız için tüketmekte oldukları, aktif olarak kullandıkları suyun o kadar da masum olmadığını söylediğimizin farkındayız. Korkmanıza gerek yok. Ne yazık ki Çanakkale çeşme suyu da diğer çeşme suları gibi pek sağlıklı değildir. Ancak bu durum doğrudan tehlike altında olduğunuzu veya çözümsüz bir sorunla karşı karşıya olduğunuzu göstermez.

Plastikle kapalı, kaynağı belli olmayan, bütçenize ciddi zarar veren hazır sulardan kurtulmak, doğal kaynak suyuna en yakın sağlıkta su tüketmek istiyorsanız tabi ki sizler için de sağlıklı bir çözümümüz var, su arıtma cihazları. Aquamizu su arıtma cihazlarını kullanarak Çanakkale çeşme suyunu tüketilmesi en kaliteli hale getirebilirsiniz. Artık Çanakkale çeşme suyu sağlıklı mı yoksa değil mi biliyorsunuz.

Çanakkale İçme Suyu Nereden Gelir?

Diğer illerimizde olduğu gibi Çanakkale içme suyunun bir bölümü yeraltı kaynakların gelmektedir. Bu kaynakların kesin olarak konumları ve bilgileri elimizde olmasa bile yerüstü kaynaklarla sizleri buluşturacağız. Çanakkale içme suyu Atıkhisar Barajından gelmektedir. Çıktığı yerde gerçekten temiz ve sağlıklı olan kaynak suyu bizlerle buluşana kadar tat, koku ve doğallık kaybı yaşamaktadır.

Eğer siz de Çanakkale yakınlarında oturuyorsunuz şunu söyleyebiliriz, aslında içme suyunuzun nereden geldiğinin çok önemi yoktur. Suyun taşındığı materyaller, filtre cihazları, suyun sizle buluşma süresi gibi onlarca etmen suyun kalitesini kötü yönde etkilemektedir. Bahsettiğimiz olumsuz etmenleri ortadan kaldırmak için su arıtma cihazlarından, su arıtma musluklarından faydalanmanız hem sizin hem de aileniz için en iyisi olacaktır.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller