Skip links

Antalya Musluk Suyu İçilir Mi?

Tükettiğiniz su hakkında soru işaretleri taşıyorsanız Antalya musluk suyu içilir mi diye sormanızdan daha doğal bir durum yoktur diyebiliriz. İnsanlar doğal olarak yaşadıkları bölgedeki suyun doğrudan tüketilebilir olup olmadığını öğrenmek istiyorlar.

Antalya Musluk Suyu İçilir Mi?

Musluk suyu içilir mi adlı içeriğimizde de bahsettiğimiz gibi aslına bakarsanız insanoğlu suya muhtaçtır ve bu nedenle içme suyunu hangi koşulda olursa olsun tüketmeye meyillidir. Ancak tükettiğiniz suyun yeterli kalitede olmaması susuz kalmanızdan bile büyük tehlike olabilir. Bu kadar uç örneklerle günümüzde pek karşılaşmadığımız için konuya biraz daha minimal bakmanın doğru olacağını düşünüyoruz. Antalya musluk suyu içilir mi?

Ülkemizin her ili için rahatlıkla doğallıktan ve doğal güzellikten bahsedebiliriz ama Antalya üzerine ekstra cümleler kurulması gereken illerimiz arasındadır. Doğal güzelliği ile her yıl turist akınına uğrayan ilimizde musluk suyu içilebilir mi sorusuna yanıt vermeye çalışalım. Antalya oldukça kaliteli su kaynakları olan bir bölgemiz olsa da musluk suyunun doğrudan içilmesi önerilmez. Yapılan tüm açıklamalara rağmen, Antalya musluk suyu içilebilir olmasına rağmen yeteri kadar stabil değildir.

Antalya Çeşme Suyu Sağlıklı Mı?

Bir önceki başlığımızda da bahsettiğimiz gibi aslında Antalya’da musluk suyunu bir şekilde tüketebilirsiniz. Ancak içilmesi muhtemel bir suyun varlığı yaşadığınız ilde korkmadan musluk suyunu sevdiklerinize sunabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Daha doğru bir sonuca ulaşmak için kendinize asıl sormanız gereken soru, Antalya çeşme suyu sağlıklı mı olmalıdır. Dilerseniz hep birlikte yanıtlamaya çalışalım.

Musluğunuza gelene kadar oldukça uzun bir yolculuk geçiren Antalya musluk suyu, bu yolculuk aşamasında onlarca risk taşıyan materyalle temas eder ve doğallığını her saniye bir daha kaybeder. Tam da bu nedenle Antalya ve çevresinde doğrudan musluk suyunun tüketilmedi önerilmemektedir. Musluğunuza gelen su ne kadar sağlıklı olursa olsun, kullanılan borular, kalabalık ve bekleme süresi gibi faktörler suyun sağlıksız olmasına neden olabilir.

Antalya İçme Suyu Nereden Gelir?

Diğer illerimizde olduğu gibi Antalyae içme suyunun bir bölümü yeraltı kaynakların gelmektedir. Bu kaynakların kesin olarak konumları ve bilgileri elimizde olmasa bile yerüstü kaynaklarla sizleri buluşturacağız. Antalya içme suyu diğer illerde olduğu gibi kaynaklardan değil, yer altı derin kuyularından gelmektedir. Çıktığı yerde gerçekten temiz ve sağlıklı olan kaynak suyu bizlerle buluşana kadar tat, koku ve doğallık kaybı yaşamaktadır.

Eğer siz de Antalya ve yakınlarında oturuyorsunuz şunu söyleyebiliriz, aslında içme suyunuzun nereden geldiğinin çok önemi yoktur. Suyun taşındığı materyaller, filtre cihazları, suyun sizle buluşma süresi gibi onlarca etmen suyun kalitesini kötü yönde etkilemektedir. Bahsettiğimiz olumsuz etmenleri ortadan kaldırmak için su arıtma cihazlarından, su arıtma musluklarından faydalanmanız hem sizin hem de aileniz için en iyisi olacaktır.

Bizi Arayın
×

Özel İndirimler İçin Şimdi Arayın

aquamizu whatsapp
×

Aquamizu Whatsapp İletişim

 • aquamizu whatsapp
  Ankara
 • aquamizu whatsapp
  Bursa
 • aquamizu whatsapp
  İstanbul
 • aquamizu whatsapp
  İzmir
 • aquamizu whatsapp
  Diğer İller